Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Simply Office s. r. o., v likvidácii

aktívna
Gorkého 12, 81101, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2019)150 tis. €
80×vs 2018
Zisk (2019)-298 €
98,9 %vs 2018
Vlastné imanie (2019)-23 tis. €
1,3 %vs 2018
Zadlženosť (2019)116 %
76,8 %Vysokávs 2018
ROE (2019)1.3 %
98,9 %Slabévs 2018

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 7968 %.

Záporné vlastné imanie

Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.

Skóre 18/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (150 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Záporné imaniezáväzky prevyšujú majetok
Silný rasttržby +7968 % medziročne
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
24. 5. 2018
Sídlo
Gorkého 12, 81101, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2019)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža-0,1 %
  • ROA (návratnosť aktív)-0,2 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)
  • Zadlženosť116 %
  • Kapitálová primeranosť-16,2 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (150 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
18/ 100Riziková
Ziskovosť4 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -0.199
  • netIncome: -298.00
  • revenue: 149 668
  • prevNetIncome: -27 972
Kapitál0 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: -16.21
  • equity: -23 270
  • assets: 143 530
Zadlženosť0 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 116.21
  • equity: -23 270
  • assets: 143 530
Rast18 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR:
  • revenueYoY: 7 968,356
  • validHistoryYears: 2.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: -0.143
  • netMargin: -0.199
  • ebitda: -214.00
  • revenue: 149 668
Altman Z''-Score-1.12Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.56-0.32aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-0.64aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-0.01aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.05-0.15presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score5 / 6silná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -0.21 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -0.21 % vs. predchádzajúce -488.42 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 116.21 % vs. predchádzajúce 501.13 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 1.04× vs. predchádzajúce 0.32×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -0.20 % vs. predchádzajúca -1507.92 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -16.21 % vs. predchádzajúca -401.13 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Tržby +7968 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
  • Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
  • Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 7968 % na 150 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -0.2 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Riziko

    Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.

  • Info

    Firma je v počiatočnej fáze rastu (predchádzajúce tržby 1855 €). Trend bude reprezentatívny po ďalšom roku.

Finančný prehľad (2019)
Položka20192018Zmena
Tržby150 tis. €2 tis. €+80×
EBITDA-214 €-28 tis. €+99,2 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)-193 €-25 tis. €+99,2 %
Čistý zisk-298 €-28 tis. €+98,9 %
Aktíva144 tis. €6 tis. €+24×
Vlastné imanie-23 tis. €-23 tis. €−1,3 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 24. 5. 2018Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
  • 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby