Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

MartinDevelopment Levice s.r.o.

aktívna
Jelenia 1, 81105, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
podľa §4, registrácia od 18. 7. 2018
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)949 tis. €
85,0 %vs 2023
Zisk (2024)92 tis. €
572,4 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)6 tis. €
102,0 %vs 2023
Zadlženosť (2024)98 %
30,0 %Vysokávs 2023
ROE (2024)1441.4 %
343×Výbornévs 2023

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 85 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 14/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a nadmernej páky.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (949 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.

Riziko financovanianízka kapitálová primeranosť 2 %
Vysoká zadlženosťcudzie zdroje tvoria 98 % aktív
Pokles tržiebtržby -85 % medziročne
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
12. 6. 2018
Sídlo
Jelenia 1, 81105, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža10,8 %
  • ROA (návratnosť aktív)25,6 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)1441,4 %
  • Zadlženosť98 %
  • Kapitálová primeranosť1,8 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (949 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
14/ 100Riziková
Ziskovosť13 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 9.73
  • netIncome: 92 333
  • revenue: 948 958
  • prevNetIncome: 13 732
Kapitál1 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 1.77
  • equity: 6 406
  • assets: 360 988
Zadlženosť1 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 98.23
  • equity: 6 406
  • assets: 360 988
Rast2 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR:
  • revenueYoY: -84.98
  • validHistoryYears: 2.00
Efektivita12 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 10.75
  • netMargin: 9.73
  • ebitda: 102 014
  • revenue: 948 958
Altman Z''-Score-0.49Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.03aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-2.15aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.721.61aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.02presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score5 / 6silná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 25.58 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 25.58 % vs. predchádzajúce 1.70 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 98.23 % vs. predchádzajúce 140.32 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 2.63× vs. predchádzajúce 7.82×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 9.73 % vs. predchádzajúca 0.22 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 1.77 % vs. predchádzajúca -40.32 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 55 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • ROE 1441 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (6406 €) — nereprezentatívne.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Riziko

    Tržby medziročne klesli o 85 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.

  • Pozitívne

    Čistá marža 9.7 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 2 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

  • Pozitívne

    ROA 25.6 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby949 tis. €6,3 mil. €−85,0 %
EBITDA102 tis. €336 tis. €−69,6 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)92 tis. €302 tis. €−69,6 %
Čistý zisk92 tis. €14 tis. €+572,4 %
Aktíva361 tis. €808 tis. €−55,3 %
Vlastné imanie6 tis. €-326 tis. €+102,0 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 12. 6. 2018Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby