ZDR Industrial Bytča s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +2.6 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 50/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (493 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 19. 7. 2018
- Sídlo
- Boženy Němcovej 7160/13, 81104, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža37,4 %
- ROA (návratnosť aktív)-0,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-3,0 %
- Zadlženosť92 %
- Kapitálová primeranosť8,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť4 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -3.04netIncome: -14 985revenue: 493 494prevNetIncome: -79 815
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 8.47equity: 506 272assets: 5 974 830
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 91.53equity: 506 272assets: 5 974 830
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 40.54revenueYoY: 2.55validHistoryYears: 6.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 37.41netMargin: -3.04ebitda: 184 639revenue: 493 494
Altman Z''-Score0.30Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.17 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.14 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.18 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.10 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -0.25 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -0.25 % vs. predchádzajúce -1.35 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 91.53 % vs. predchádzajúce 91.21 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.08× vs. predchádzajúce 0.08×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -3.04 % vs. predchádzajúca -16.59 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 8.47 % vs. predchádzajúca 8.79 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (3 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -3.0 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Pozitívne
EBITDA marža 37.4 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 8 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 493 tis. € | 481 tis. € | +2,6 % |
| EBITDA | 185 tis. € | 169 tis. € | +9,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 166 tis. € | 152 tis. € | +9,5 % |
| Čistý zisk | -15 tis. € | -80 tis. € | +81,2 % |
| Aktíva | 6,0 mil. € | 5,9 mil. € | +0,8 % |
| Vlastné imanie | 506 tis. € | 521 tis. € | −2,9 % |
- 19. 7. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie8.5%
- Cudzie zdroje91.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 493 tis. € | 6,0 mil. € | 506 tis. € | 185 tis. € | -15 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 481 tis. € | 5,9 mil. € | 521 tis. € | 169 tis. € | -80 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 488 tis. € | 5,8 mil. € | 351 tis. € | 156 tis. € | -77 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 475 tis. € | 6,0 mil. € | 428 tis. € | 69 tis. € | -56 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 392 tis. € | 6,0 mil. € | 484 tis. € | 112 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 3,4 mil. € | 481 tis. € | -1 tis. € | -27 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 90 tis. € | 13 tis. € | 8 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | -6 € | -17 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti19. 7. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 19. 7. 2018
- 2Prípravné práce k realizácii stavbyod 19. 7. 2018
- 3Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 19. 7. 2018
- 4Administratívne službyod 19. 7. 2018
- 5Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 19. 7. 2018
- 6Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 19. 7. 2018
- 7Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 19. 7. 2018
- 8Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 19. 7. 2018
- 9Prenájom hnuteľných vecíod 19. 7. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51841819
- RÚZ ID
- 1792148
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 19. 7. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat493 494 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 6. 3. 2019Registrácia platcu DPHSK2120802112
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna