Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

PAVIZ s.r.o.

aktívna
Dunajská 8, 81108, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2019)1,0 mil. €
66×vs 2018
Zisk (2019)-7 tis. €
91×vs 2018
Vlastné imanie (2019)3 tis. €
69,7 %vs 2018
Zadlženosť (2019)98 %
102,3 %Vysokávs 2018
ROE (2019)-230.5 %
304×Stratavs 2018

Kľúčové insighty

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 6561 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 16/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (1,0 mil. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Riziko financovanianízka kapitálová primeranosť 2 %
Vysoká zadlženosťcudzie zdroje tvoria 98 % aktív
Tržby
1,0 mil. €
+66×vs. 2018
Trvalý rast
Čistý zisk
-7 tis. €
−91×vs. 2018
Zhoršenie výsledku
Aktíva
131 tis. €
+582,6 %vs. 2018
Mierny rast
Vlastné imanie
3 tis. €
−69,7 %vs. 2018
Klesá medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
16zo 100
Riziková

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.

Kľúčové ukazovatele (2019)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža-0,7 %
  • ROA (návratnosť aktív)-5,3 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-230,5 %
  • Zadlženosť98 %
  • Kapitálová primeranosť2,3 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (1,0 mil. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
16/ 100Riziková
Ziskovosť0 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -0.681
  • netIncome: -6 922
  • revenue: 1 016 896
  • prevNetIncome: -75.00
Kapitál1 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 2.29
  • equity: 3 003
  • assets: 131 024
Zadlženosť1 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 97.71
  • equity: 3 003
  • assets: 131 024
Rast18 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR:
  • revenueYoY: 6 561,182
  • validHistoryYears: 2.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: -0.674
  • netMargin: -0.681
  • ebitda: -6 853
  • revenue: 1 016 896
Altman Z''-Score-0.40Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.05aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-0.17aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-0.30aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.02presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score1 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -5.28 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -5.28 % vs. predchádzajúce -0.39 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 97.71 % vs. predchádzajúce 48.30 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 7.76× vs. predchádzajúce 0.80×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -0.68 % vs. predchádzajúca -0.49 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 2.29 % vs. predchádzajúca 51.70 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • ROE -231 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (3003 €) — nereprezentatívne.
  • Tržby +6561 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 6561 % na 1.0 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -0.7 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 2 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

  • Upozornenie

    Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 6561 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.

Finančný prehľad (2019)
Položka20192018Zmena
Tržby1,0 mil. €15 tis. €+66×
EBITDA-7 tis. €-75 €−90×
Prevádzkový výsledok (EBIT)-6 tis. €-68 €−90×
Čistý zisk-7 tis. €-75 €−91×
Aktíva131 tis. €19 tis. €+582,6 %
Vlastné imanie3 tis. €10 tis. €−69,7 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
17. 8. 2018
Sídlo
Dunajská 8, 81108, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 17. 8. 2018Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
  • 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby