Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

South City W, s.r.o.

aktívna
Poštová 3, 81106, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
podľa §4, registrácia od 21. 8. 2018spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)1 €
100,0 %vs 2023
Zisk (2024)-60 tis. €
91,9 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)6,6 mil. €
67,3 %vs 2023
Zadlženosť (2024)81 %
41,4 %Vysokávs 2023
ROE (2024)-0.9 %
75,2 %Stratavs 2023

Kľúčové insighty

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 100 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 28/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (1 €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Pokles tržiebtržby -100 % medziročne
Zvýšená zadlženosťcudzie zdroje tvoria 81 % aktív
Tržby
1 €
−100,0 %vs. 2023
Pokles tržieb
Čistý zisk
-60 tis. €
+91,9 %vs. 2023
Strata pretrváva
Aktíva
35,1 mil. €
−26,1 %vs. 2023
Pokles aktív
Vlastné imanie
6,6 mil. €
−67,3 %vs. 2023
Klesá medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
28zo 100
Slabá

Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.

Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža107981300,0 %
  • ROA (návratnosť aktív)-0,2 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-0,9 %
  • Zadlženosť81 %
  • Kapitálová primeranosť18,9 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (1 €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
28/ 100Slabá
Ziskovosť4 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -5 979 400
  • netIncome: -59 794
  • revenue: 1.00
  • prevNetIncome: -734 991
Kapitál7 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 18.89
  • equity: 6 620 980
  • assets: 35 053 356
Zadlženosť3 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 81.11
  • equity: 6 620 980
  • assets: 35 053 356
Rast2 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: -86.76
  • revenueYoY: -100.00
  • validHistoryYears: 7.00
Efektivita20 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 107 981 300
  • netMargin: -5 979 400
  • ebitda: 1 079 813
  • revenue: 1.00
Altman Z''-Score0.68Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.37aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-0.11aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.18aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.24presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score1 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -0.17 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -0.17 % vs. predchádzajúce -1.55 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 81.11 % vs. predchádzajúce 57.38 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.00× vs. predchádzajúce 0.02×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -5979400.00 % vs. predchádzajúca -97.48 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 18.89 % vs. predchádzajúca 42.62 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 26 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • Mikrofirma (tržby 1 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Riziko

    Tržby medziročne klesli o 100 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -5979400.0 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Pozitívne

    EBITDA marža 107981300.0 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 19 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby1 €754 tis. €−100,0 %
EBITDA1,1 mil. €334 tis. €+223,0 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)972 tis. €301 tis. €+223,0 %
Čistý zisk-60 tis. €-735 tis. €+91,9 %
Aktíva35,1 mil. €47,5 mil. €−26,1 %
Vlastné imanie6,6 mil. €20,2 mil. €−67,3 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
21. 8. 2018
Sídlo
Poštová 3, 81106, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 21. 8. 2018Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby