P.S.I. STAVBY s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 48 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 11/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (170 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 3. 1. 2019
- Sídlo
- Mýtna 42, 90613, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža-24,1 %
- ROA (návratnosť aktív)-11,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť107 %
- Kapitálová primeranosť-7,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -24.20netIncome: -41 038revenue: 169 559prevNetIncome: 111.00
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -7.09equity: -24 687assets: 348 225
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 107.09equity: -24 687assets: 348 225
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -1.19revenueYoY: -48.40validHistoryYears: 5.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -24.08netMargin: -24.20ebitda: -40 822revenue: 169 559
Altman Z''-Score-1.16Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.14 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.28 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.67 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.07 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -11.78 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -11.78 % vs. predchádzajúce 0.05 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 107.09 % vs. predchádzajúce 92.66 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.49× vs. predchádzajúce 1.47×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -24.20 % vs. predchádzajúca 0.03 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -7.09 % vs. predchádzajúca 7.34 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 48 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -24.2 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 251 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2023 | 2022 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 170 tis. € | 329 tis. € | −48,4 % |
| EBITDA | -41 tis. € | 2 tis. € | −22× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -37 tis. € | 2 tis. € | −22× |
| Čistý zisk | -41 tis. € | 111 € | −371× |
| Aktíva | 348 tis. € | 223 tis. € | +56,2 % |
| Vlastné imanie | -25 tis. € | 16 tis. € | −251,0 % |
- 3. 1. 2019Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
Finančné ukazovatele
2023Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 373 tis. €
- Aktíva spolu
- 348 tis. €
- Vlastné imanie
- −25 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023aktuálny | Riadna | 170 tis. € | 348 tis. € | -25 tis. € | -41 tis. € | -41 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 329 tis. € | 223 tis. € | 16 tis. € | 2 tis. € | 111 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 437 tis. € | 170 tis. € | 16 tis. € | 4 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 1,1 mil. € | 293 tis. € | 14 tis. € | 7 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 178 tis. € | 106 tis. € | 10 tis. € | 7 tis. € | 5 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti3. 1. 2019
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla3. 1. 2019 → 21. 8. 2019
Mýtna 42, Bratislava - Staré mesto
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2023aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
Predmet podnikania
- 1uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 3. 1. 2019
- 2prípravné práce k realizácii stavbyod 3. 1. 2019
- 3dokončovacie stavebné práce pri realizácii stavbyod 3. 1. 2019
- 4kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 3. 1. 2019
- 5inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 3. 1. 2019
- 6sprostredkovateľská činnosť v oblasti stavebníctva v rozsahu voľnej živnostiod 3. 1. 2019
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52038866
- RÚZ ID
- 1813273
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 3. 1. 2019Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat1 106 356 EUR · rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 7. 8. 2019Registrácia platcu DPHSK2120900595
- 3. 1. 2019Zmena sídlaMýtna 42, Bratislava - Staré mesto