Instbau s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 570 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 48/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (152 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 11. 12. 2018
- Sídlo
- Lermontovova 3, 81105, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža5,5 %
- ROA (návratnosť aktív)9,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)45,8 %
- Zadlženosť79 %
- Kapitálová primeranosť21,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.79netIncome: 5 771revenue: 152 173prevNetIncome: 1 829
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 21.50equity: 12 599assets: 58 608
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 78.50equity: 12 599assets: 58 608
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 569.69validHistoryYears: 2.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 5.47netMargin: 3.79ebitda: 8 324revenue: 152 173
Altman Z''-Score1.94Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.42 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.42 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.81 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.29 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 9.85 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 9.85 % vs. predchádzajúce 3.51 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 78.50 % vs. predchádzajúce 86.89 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.60× vs. predchádzajúce 0.44×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.79 % vs. predchádzajúca 8.05 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 21.50 % vs. predchádzajúca 13.11 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +570 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 570 % na 152 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 3.8 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 21 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 570 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2019 | 2018 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 152 tis. € | 23 tis. € | +569,7 % |
| EBITDA | 8 tis. € | 2 tis. € | +249,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 7 tis. € | 2 tis. € | +249,5 % |
| Čistý zisk | 6 tis. € | 2 tis. € | +215,5 % |
| Aktíva | 59 tis. € | 52 tis. € | +12,5 % |
| Vlastné imanie | 13 tis. € | 7 tis. € | +84,5 % |
- 11. 12. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2019Štruktúra financovania
- Vlastné imanie21.5%
- Cudzie zdroje78.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019aktuálny | Riadna | 152 tis. € | 59 tis. € | 13 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 23 tis. € | 52 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti11. 12. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2019aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 11. 12. 2018
- 2Výroba kŕmnych zmesíod 11. 12. 2018
- 3Opracovanie drevnej hmoty štiepaním, lúpanímod 11. 12. 2018
- 4Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 11. 12. 2018
- 5Poskytovanie služieb osobného charakteruod 11. 12. 2018
- 6Vývoj, výroba zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolíod 11. 12. 2018
- 7Výroba bižutérie a suvenírovod 11. 12. 2018
- 8Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 11. 12. 2018
- 9Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 11. 12. 2018
- 10Prípravné práce k realizácii stavbyod 11. 12. 2018
- 11Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 11. 12. 2018
- 12Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 11. 12. 2018
- 13Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 11. 12. 2018
- 14Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 11. 12. 2018
- 15Sťahovacie službyod 11. 12. 2018
- 16Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 11. 12. 2018
- 17Kuriérske službyod 11. 12. 2018
- 18Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 11. 12. 2018
- 19Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 11. 12. 2018
- 20Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 11. 12. 2018
- 21Finančný lízingod 11. 12. 2018
- 22Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 11. 12. 2018
- 23Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 11. 12. 2018
- 24Faktoring a forfaitingod 11. 12. 2018
- 25Čistiace a upratovacie službyod 11. 12. 2018
- 26Správa trhoviska, tržnice, príležitostného trhuod 11. 12. 2018
- 27Vedenie účtovníctvaod 11. 12. 2018
- 28Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 11. 12. 2018
- 29Fotografické službyod 11. 12. 2018
- 30Prenájom hnuteľných vecíod 11. 12. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52041531
- RÚZ ID
- 1813274
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 11. 12. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat152 173 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna