Wenti s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 68 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 53/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (408 tis. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 4. 1. 2019
- Sídlo
- Tallerova 4, 81102, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža3,6 %
- ROA (návratnosť aktív)-2,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-3,0 %
- Zadlženosť22 %
- Kapitálová primeranosť78,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -2.61netIncome: -10 651revenue: 408 440prevNetIncome: 47 638
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 78.18equity: 355 106assets: 454 227
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 21.82equity: 355 106assets: 454 227
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -3.44revenueYoY: -67.92validHistoryYears: 7.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 3.60netMargin: -2.61ebitda: 14 711revenue: 408 440
Altman Z''-Score7.12Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.54 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.63 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.18 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 3.76 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -2.34 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -2.34 % vs. predchádzajúce 12.11 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 21.82 % vs. predchádzajúce 4.71 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.90× vs. predchádzajúce 3.24×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -2.61 % vs. predchádzajúca 3.74 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 78.18 % vs. predchádzajúca 95.29 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 68 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -2.6 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 78 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 408 tis. € | 1,3 mil. € | −67,9 % |
| EBITDA | 15 tis. € | 169 tis. € | −91,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 13 tis. € | 152 tis. € | −91,3 % |
| Čistý zisk | -11 tis. € | 48 tis. € | −122,4 % |
| Aktíva | 454 tis. € | 393 tis. € | +15,5 % |
| Vlastné imanie | 355 tis. € | 375 tis. € | −5,2 % |
- 4. 1. 2019Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie78.2%
- Cudzie zdroje21.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 408 tis. € | 454 tis. € | 355 tis. € | 15 tis. € | -11 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 1,3 mil. € | 393 tis. € | 375 tis. € | 169 tis. € | 48 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,6 mil. € | 657 tis. € | 377 tis. € | 72 tis. € | 56 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1,5 mil. € | 169 tis. € | 189 tis. € | 54 tis. € | 54 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 1,9 mil. € | 368 tis. € | 135 tis. € | 212 tis. € | 83 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 278 tis. € | 165 tis. € | 52 tis. € | -5 tis. € | -5 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 504 tis. € | 183 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti4. 1. 2019
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
Predmet podnikania
- 1Mäsiarstvood 12. 2. 2019
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 4. 1. 2019
- 3Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 4. 1. 2019
- 4Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 4. 1. 2019
- 5Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 4. 1. 2019
- 6Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 4. 1. 2019
- 7Čistiace a upratovacie službyod 4. 1. 2019
- 8Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 4. 1. 2019
- 9Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 4. 1. 2019
- 10Administratívne službyod 4. 1. 2019
- 11Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 4. 1. 2019
- 12Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 4. 1. 2019
- 13Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 4. 1. 2019
- 14Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 4. 1. 2019
- 15Prenájom hnuteľných vecíod 4. 1. 2019
- 16Poľnohospodárstvo a lesníctvo včítane predaja nespracovaných poľnohospodárskych a lesných výrobkov za účelom spracovania alebo ďalšieho predajaod 4. 1. 2019
- 17Montáž, rekonštrukcia, údržba nevyhradených technických zariadeníod 4. 1. 2019
- 18Inštalácia elektrických rozvodov a zariadení na bezpečné napätieod 4. 1. 2019
- 19Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 4. 1. 2019
- 20Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 4. 1. 2019
- 21Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 4. 1. 2019
- 22Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 4. 1. 2019
- 23Vedenie účtovníctvaod 4. 1. 2019
- 24Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 4. 1. 2019
- 25Dizajnérske činnostiod 4. 1. 2019
- 26Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 4. 1. 2019
- 27Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 4. 1. 2019
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52106951
- RÚZ ID
- 1814755
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 4. 1. 2019Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat1 898 650 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 20. 6. 2019Registrácia platcu DPHSK2120904610