Best-Prof s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 18 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 84/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (275 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 15. 12. 2018
- Sídlo
- Tolstého 5, 81106, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža14,8 %
- ROA (návratnosť aktív)17,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)20,2 %
- Zadlženosť11 %
- Kapitálová primeranosť88,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 11.53netIncome: 31 686revenue: 274 849prevNetIncome: 10 258
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 88.71equity: 157 090assets: 177 090
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 11.29equity: 157 090assets: 177 090
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -0.695revenueYoY: -17.57validHistoryYears: 5.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 14.79netMargin: 11.53ebitda: 40 649revenue: 274 849
Altman Z''-Score16.81Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.75 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 5.51 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.31 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 8.25 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 17.89 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 17.89 % vs. predchádzajúce 4.88 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 11.29 % vs. predchádzajúce 17.93 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.55× vs. predchádzajúce 1.59×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 11.53 % vs. predchádzajúca 3.08 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 88.71 % vs. predchádzajúca 82.07 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 18 % na 275 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 11.5 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 89 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 17.9 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2023 | 2022 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 275 tis. € | 333 tis. € | −17,6 % |
| EBITDA | 41 tis. € | -742 € | +56× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 37 tis. € | -668 € | +56× |
| Čistý zisk | 32 tis. € | 10 tis. € | +208,9 % |
| Aktíva | 177 tis. € | 210 tis. € | −15,7 % |
| Vlastné imanie | 157 tis. € | 172 tis. € | −8,9 % |
- 15. 12. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
Finančné ukazovatele
2023Štruktúra financovania
- Vlastné imanie88.7%
- Cudzie zdroje11.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023aktuálny | Riadna | 275 tis. € | 177 tis. € | 157 tis. € | 41 tis. € | 32 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 333 tis. € | 210 tis. € | 172 tis. € | -742 € | 10 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 452 tis. € | 345 tis. € | 262 tis. € | 58 tis. € | 44 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 450 tis. € | 305 tis. € | 132 tis. € | 166 tis. € | 127 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 283 tis. € | 188 tis. € | 91 tis. € | 112 tis. € | 88 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 59 tis. € | 4 tis. € | -1 tis. € | -1 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti15. 12. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2023aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Odevná výrobaod 15. 12. 2018
- 2Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 15. 12. 2018
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 15. 12. 2018
- 4Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 15. 12. 2018
- 5Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 15. 12. 2018
- 6Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 15. 12. 2018
- 7Vedenie účtovníctvaod 15. 12. 2018
- 8Fotografické službyod 15. 12. 2018
- 9Výroba bižutérie a suvenírovod 15. 12. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52108279
- RÚZ ID
- 1814474
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 15. 12. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat452 123 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 18. 1. 2019Registrácia platcu DPHSK2120892598
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna