ZDR Retail Púchov s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +7.6 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 70/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (230 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 11. 1. 2019
- Sídlo
- Boženy Němcovej 13, 81104, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža40,5 %
- ROA (návratnosť aktív)2,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)5,5 %
- Zadlženosť60 %
- Kapitálová primeranosť40,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 24.77netIncome: 57 088revenue: 230 469prevNetIncome: 52 057
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 40.48equity: 1 037 810assets: 2 563 844
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 59.52equity: 1 037 810assets: 2 563 844
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -18.13revenueYoY: 7.55validHistoryYears: 7.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 40.48netMargin: 24.77ebitda: 93 297revenue: 230 469
Altman Z''-Score1.64Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.80 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.08 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.21 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.71 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.23 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.23 % vs. predchádzajúce 2.05 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 59.52 % vs. predchádzajúce 61.43 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.09× vs. predchádzajúce 0.08×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 24.77 % vs. predchádzajúca 24.29 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 40.48 % vs. predchádzajúca 38.57 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 8 % na 230 tis. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 24.8 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.25 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 40.5 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Info
Kapitálová primeranosť 40 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 230 tis. € | 214 tis. € | +7,6 % |
| EBITDA | 93 tis. € | 90 tis. € | +3,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 84 tis. € | 81 tis. € | +3,9 % |
| Čistý zisk | 57 tis. € | 52 tis. € | +9,7 % |
| Aktíva | 2,6 mil. € | 2,5 mil. € | +0,8 % |
| Vlastné imanie | 1,0 mil. € | 981 tis. € | +5,8 % |
- 11. 1. 2019Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie40.5%
- Cudzie zdroje59.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 230 tis. € | 2,6 mil. € | 1,0 mil. € | 93 tis. € | 57 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 214 tis. € | 2,5 mil. € | 981 tis. € | 90 tis. € | 52 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 236 tis. € | 2,5 mil. € | 929 tis. € | 80 tis. € | 44 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 205 tis. € | 2,5 mil. € | 885 tis. € | 82 tis. € | 45 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 216 tis. € | 2,4 mil. € | 843 tis. € | 79 tis. € | 22 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 173 tis. € | 3,7 mil. € | 811 tis. € | -17 tis. € | -233 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 765 tis. € | 1,5 mil. € | -44 tis. € | -2 tis. € | -49 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti11. 1. 2019
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena11. 1. 2019 → 8. 1. 2021
FUERTES PÚCHOV s.r.o.
- Zmena sídla11. 1. 2019 → 8. 1. 2021
Novonosická 1861/144, Púchov
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52130886
- RÚZ ID
- 1816891
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 11. 1. 2019Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat765 425 EUR · rok 2019
- 1. 4. 2019Registrácia platcu DPHSK2120910363
- 11. 1. 2019Zmena obchodného mena→ FUERTES PÚCHOV s.r.o.
- 11. 1. 2019Zmena sídlaNovonosická 1861/144, Púchov