Kabriotour s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 37 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 58/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (224 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 3. 2019
- Sídlo
- Čajakova 27/27, 81105, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža1,5 %
- ROA (návratnosť aktív)2,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)6,7 %
- Zadlženosť58 %
- Kapitálová primeranosť41,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.02netIncome: 2 289revenue: 223 696prevNetIncome: 3 338
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 41.72equity: 34 074assets: 81 682
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 58.28equity: 34 074assets: 81 682
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 19.05revenueYoY: 36.61validHistoryYears: 6.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.45netMargin: 1.02ebitda: 3 254revenue: 223 696
Altman Z''-Score2.91Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.82 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.11 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.23 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.75 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.80 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.80 % vs. predchádzajúce 3.55 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 58.28 % vs. predchádzajúce 66.16 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.74× vs. predchádzajúce 1.74×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.02 % vs. predchádzajúca 2.04 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 41.72 % vs. predchádzajúca 33.84 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 37 % na 224 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 42 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Upozornenie
Tržby rastú (+37 %), ale aktíva klesajú (-13 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 224 tis. € | 164 tis. € | +36,6 % |
| EBITDA | 3 tis. € | 5 tis. € | −38,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 3 tis. € | 5 tis. € | −38,5 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | 3 tis. € | −31,4 % |
| Aktíva | 82 tis. € | 94 tis. € | −13,0 % |
| Vlastné imanie | 34 tis. € | 32 tis. € | +7,2 % |
- 1. 3. 2019Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie41.7%
- Cudzie zdroje58.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 224 tis. € | 82 tis. € | 34 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 164 tis. € | 94 tis. € | 32 tis. € | 5 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 223 tis. € | 73 tis. € | 28 tis. € | 5 tis. € | 259 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 45 tis. € | 55 tis. € | 28 tis. € | 5 tis. € | 771 € | EUR |
| 2020 | Mimoriadna | 45 tis. € | 62 tis. € | 26 tis. € | 13 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 94 tis. € | 68 tis. € | 19 tis. € | 19 tis. € | 14 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti1. 3. 2019
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
Predmet podnikania
- 1prevádzkovanie cestovnej agentúryod 29. 5. 2019
- 2Prevádzkovanie cestovnej kancelárieod 1. 3. 2019
- 3Sprievodca cestovného ruchuod 1. 3. 2019
- 4Výroba bižutérie a suvenírovod 1. 3. 2019
- 5Výroba hračiek a hierod 1. 3. 2019
- 6Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 1. 3. 2019
- 7Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 1. 3. 2019
- 8Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 1. 3. 2019
- 9Prevádzkovanie úschovníod 1. 3. 2019
- 10Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 1. 3. 2019
- 11Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 1. 3. 2019
- 12Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 1. 3. 2019
- 13Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 1. 3. 2019
- 14Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 1. 3. 2019
- 15Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 1. 3. 2019
- 16Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 1. 3. 2019
- 17Finančný lízingod 1. 3. 2019
- 18Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 1. 3. 2019
- 19Kuriérske službyod 1. 3. 2019
- 20Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 1. 3. 2019
- 21Vedenie účtovníctvaod 1. 3. 2019
- 22Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 1. 3. 2019
- 23Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 1. 3. 2019
- 24Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 1. 3. 2019
- 25Dizajnérske činnostiod 1. 3. 2019
- 26Fotografické službyod 1. 3. 2019
- 27Služby požičovníod 1. 3. 2019
- 28Prenájom hnuteľných vecíod 1. 3. 2019
- 29Informačná činnosťod 1. 3. 2019
- 30Čistiace a upratovacie službyod 1. 3. 2019
- 31Administratívne službyod 1. 3. 2019
- 32Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 1. 3. 2019
- 33Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 1. 3. 2019
- 34Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 1. 3. 2019
- 35Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 1. 3. 2019
- 36Poskytovanie služieb osobného charakteruod 1. 3. 2019
- 37Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 1. 3. 2019
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52231674
- RÚZ ID
- 1828866
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 3. 2019Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat223 696 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Mimoriadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 20. 12. 2019Registrácia platcu DPHSK2120987594