Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

dizajn.guru s. r. o.

aktívna
Zámocká 3, 81101, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2021)20 tis. €
11,8 %vs 2020
Zisk (2021)320 €
131,9 %vs 2020
Vlastné imanie (2021)5 tis. €
5,8 %vs 2020
Zadlženosť (2021)0 %
100,0 %Nízkavs 2020
ROE (2021)5.9 %
119,1 %Dobrévs 2020

Kľúčové insighty

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 12 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 67/100

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (20 tis. €).

Silný kapitálvlastné imanie tvorí 100 % aktív
Nízka zadlženosťdlh tvorí len 0 % aktív
Tržby
20 tis. €
+11,8 %vs. 2020
Trvalý rast
Čistý zisk
320 €
+131,9 %vs. 2020
Zlepšenie ziskovosti
Aktíva
5 tis. €
−24,4 %vs. 2020
Pokles aktív
Vlastné imanie
5 tis. €
+5,8 %vs. 2020
Rastie medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
67zo 100
Silná

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Kľúčové ukazovatele (2021)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža2,4 %
  • ROA (návratnosť aktív)5,9 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)5,9 %
  • Zadlženosť0 %
  • Kapitálová primeranosť100,0 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (20 tis. €).
67/ 100Silná
Ziskovosť6 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 1.61
  • netIncome: 320.00
  • revenue: 19 857
  • prevNetIncome: 138.00
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 100.00
  • equity: 5 437
  • assets: 5 437
Zadlženosť20 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 0.000
  • equity: 5 437
  • assets: 5 437
Rast14 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR:
  • revenueYoY: 11.81
  • validHistoryYears: 2.00
Efektivita7 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 2.35
  • netMargin: 1.61
  • ebitda: 467.00
  • revenue: 19 857
Altman Z''-Score13.23Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.561.97aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.27aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.49aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.0510.50presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score6 / 6silná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 5.89 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 5.89 % vs. predchádzajúce 1.92 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 0.00 % vs. predchádzajúce 28.59 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 3.65× vs. predchádzajúce 2.47×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.61 % vs. predchádzajúca 0.78 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 100.00 % vs. predchádzajúca 71.41 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Mikrofirma (tržby 19857 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
  • X4 (Equity / Total Liabilities) — firma má nulové alebo záporné záväzky, X4 capped na 10.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne stúpli o 12 % na 20 tis. € — stabilný organický rast.

  • Info

    Čistá marža len 1.6 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 100 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

  • Upozornenie

    Tržby rastú (+12 %), ale aktíva klesajú (-24 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.

Finančný prehľad (2021)
Položka20212020Zmena
Tržby20 tis. €18 tis. €+11,8 %
EBITDA467 €157 €+197,5 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)420 €141 €+197,5 %
Čistý zisk320 €138 €+131,9 %
Aktíva5 tis. €7 tis. €−24,4 %
Vlastné imanie5 tis. €5 tis. €+5,8 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
22. 1. 2020
Sídlo
Zámocká 3, 81101, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 22. 1. 2020Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021
  • 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby