BAULEND s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 108 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 40/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (341 tis. €), zadlženosť je vysoká.
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
- EBITDA marža5,3 %
- ROA (návratnosť aktív)5,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)70,6 %
- Zadlženosť92 %
- Kapitálová primeranosť7,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.81netIncome: 9 592revenue: 341 288prevNetIncome: 812.00
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 7.57equity: 13 593assets: 179 517
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 92.43equity: 13 593assets: 179 517
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 46.82revenueYoY: 107.57validHistoryYears: 6.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 5.30netMargin: 2.81ebitda: 18 090revenue: 341 288
Altman Z''-Score0.97Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.15 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.16 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.58 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.09 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 5.34 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 5.34 % vs. predchádzajúce 0.68 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 92.43 % vs. predchádzajúce 96.64 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.90× vs. predchádzajúce 1.38×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.81 % vs. predchádzajúca 0.49 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 7.57 % vs. predchádzajúca 3.36 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 108 % na 341 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.8 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 8 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 240 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 341 tis. € | 164 tis. € | +107,6 % |
| EBITDA | 18 tis. € | 41 tis. € | −55,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 16 tis. € | 37 tis. € | −55,4 % |
| Čistý zisk | 10 tis. € | 812 € | +11× |
| Aktíva | 180 tis. € | 119 tis. € | +50,9 % |
| Vlastné imanie | 14 tis. € | 4 tis. € | +239,8 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 19. 2. 2020
- Sídlo
- Špitálska 61, 81108, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- Štatutárny orgán
- —
- 19. 2. 2020Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie7.6%
- Cudzie zdroje92.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 341 tis. € | 180 tis. € | 14 tis. € | 18 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 164 tis. € | 119 tis. € | 4 tis. € | 41 tis. € | 812 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 44 tis. € | 114 tis. € | 3 tis. € | -9 tis. € | -9 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 7 tis. € | 57 tis. € | 12 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 1 tis. € | 49 tis. € | 9 tis. € | 3 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 50 tis. € | 37 tis. € | 6 tis. € | 1 tis. € | 977 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti19. 2. 2020
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/52851141
- RÚZ ID
- 1901405
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 19. 2. 2020Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat341 288 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 25. 3. 2021Registrácia platcu DPHSK2121185561
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna