Energetická úspora, s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 100 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 7/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje malé tržby (919 €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 23. 6. 2020
- Sídlo
- Révová 7, 81102, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža-186,4 %
- ROA (návratnosť aktív)-3,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť111 %
- Kapitálová primeranosť-11,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť4 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -2 751,687netIncome: -25 288revenue: 919.00prevNetIncome: -46 869
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -11.43equity: -87 837assets: 768 201
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 111.43equity: -87 837assets: 768 201
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -52.07revenueYoY: -99.84validHistoryYears: 3.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -186.40netMargin: -2 751,687ebitda: -1 713revenue: 919.00
Altman Z''-Score-0.76Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.23 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.42 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.01 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.11 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -3.29 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -3.29 % vs. predchádzajúce -5.11 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 111.43 % vs. predchádzajúce 106.82 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.00× vs. predchádzajúce 0.64×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -2751.69 % vs. predchádzajúca -8.04 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -11.43 % vs. predchádzajúca -6.82 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 919 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 100 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -2751.7 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 919 € | 583 tis. € | −99,8 % |
| EBITDA | -2 tis. € | 371 tis. € | −100,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -2 tis. € | 334 tis. € | −100,5 % |
| Čistý zisk | -25 tis. € | -47 tis. € | +46,0 % |
| Aktíva | 768 tis. € | 917 tis. € | −16,2 % |
| Vlastné imanie | -88 tis. € | -63 tis. € | −40,4 % |
- 23. 6. 2020Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 856 tis. €
- Aktíva spolu
- 768 tis. €
- Vlastné imanie
- −88 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 919 € | 768 tis. € | -88 tis. € | -2 tis. € | -25 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 583 tis. € | 917 tis. € | -63 tis. € | 371 tis. € | -47 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 4 tis. € | 760 tis. € | -16 tis. € | 4 tis. € | -23 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | — | 7 tis. € | 7 tis. € | -2 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 9 tis. € | 9 tis. € | -905 € | -905 € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | — | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti23. 6. 2020
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
Predmet podnikania
- 1Výroba teplaod 24. 9. 2024
- 2Prenájom nehnuteľností bez poskytovania iných než základných služieb spojených s prenájmomod 7. 5. 2021
- 3Vedenie účtovníctvaod 7. 5. 2021
- 4Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 7. 5. 2021
- 5Oprávnené overovanie správ o emisiách skleníkových plynov z prevádzkyod 7. 5. 2021
- 6Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 7. 5. 2021
- 7Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 7. 5. 2021
- 8Čistiace a upratovacie službyod 7. 5. 2021
- 9Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 7. 5. 2021
- 10Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 7. 5. 2021
- 11Poskytovanie služieb osobného charakteruod 7. 5. 2021
- 12Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 7. 5. 2021
- 13Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 7. 5. 2021
- 14Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 7. 5. 2021
- 15Administratívne službyod 7. 5. 2021
- 16Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 7. 5. 2021
- 17Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 7. 5. 2021
- 18Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 7. 5. 2021
- 19Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 7. 5. 2021
- 20Faktoring a forfaitingod 7. 5. 2021
- 21Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 23. 6. 2020
- 22Reklamné a marketingové službyod 23. 6. 2020
- 23Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 23. 6. 2020
- 24Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 23. 6. 2020
- 25Prieskum trhu a verejnej mienkyod 23. 6. 2020
- 26Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 23. 6. 2020
- 27Prenájom hnuteľných vecíod 23. 6. 2020
- 28Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 23. 6. 2020
- 29Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 23. 6. 2020
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53008952
- RÚZ ID
- 1917372
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 23. 6. 2020Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat582 599 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 21. 6. 2021Registrácia platcu DPHSK2121274760
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna