Elstav systems Slovakia s. r. o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 1046 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 47/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (258 tis. €).
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
- EBITDA marža4,3 %
- ROA (návratnosť aktív)5,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)22,7 %
- Zadlženosť74 %
- Kapitálová primeranosť25,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.50netIncome: 3 881revenue: 258 236prevNetIncome: -2 954
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 25.81equity: 17 117assets: 66 331
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 74.19equity: 17 117assets: 66 331
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 202.57revenueYoY: 1 046,187validHistoryYears: 5.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.33netMargin: 1.50ebitda: 11 183revenue: 258 236
Altman Z''-Score1.55Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.51 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.29 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.96 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.37 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 5.85 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 5.85 % vs. predchádzajúce -8.76 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 74.19 % vs. predchádzajúce 114.18 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.89× vs. predchádzajúce 0.67×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.50 % vs. predchádzajúca -13.11 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 25.81 % vs. predchádzajúca -14.18 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +1046 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 1046 % na 258 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.5 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 26 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 1046 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 258 tis. € | 23 tis. € | +10× |
| EBITDA | 11 tis. € | -1 tis. € | +862,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 10 tis. € | -1 tis. € | +862,3 % |
| Čistý zisk | 4 tis. € | -3 tis. € | +231,4 % |
| Aktíva | 66 tis. € | 34 tis. € | +96,7 % |
| Vlastné imanie | 17 tis. € | -5 tis. € | +458,0 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 3. 10. 2020
- Sídlo
- Tallerova 4, 81102, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 3. 10. 2020Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie25.8%
- Cudzie zdroje74.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 258 tis. € | 66 tis. € | 17 tis. € | 11 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2023 | Mimoriadna | 23 tis. € | 34 tis. € | -5 tis. € | -1 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 14 tis. € | 31 tis. € | -2 tis. € | -3 tis. € | -5 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 19 tis. € | 27 tis. € | 3 tis. € | -1 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 3 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | 232 € | 168 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti3. 10. 2020
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
Predmet podnikania
- 1Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 5. 5. 2023
- 2Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu, prevádzkovanie výdajne stravyod 5. 5. 2023
- 3Inžinierske činnosti, technické testovanie a analýzyod 5. 5. 2023
- 4Prevádzkovanie technickej služby podľa § 7 ods. 1 zákona č. 473/2005 Z. z. o súkromnej bezpečnosti (montáž, údržba, oprava)od 7. 7. 2021
- 5Vývoj, výroba zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolíod 3. 10. 2020
- 6Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 3. 10. 2020
- 7Prípravné práce k realizácii stavbyod 3. 10. 2020
- 8Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 3. 10. 2020
- 9Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrickýchod 3. 10. 2020
- 10Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 3. 10. 2020
- 11Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 3. 10. 2020
- 12Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 3. 10. 2020
- 13Prenájom hnuteľných vecíod 3. 10. 2020
- 14Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 3. 10. 2020
- 15Výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastokod 3. 10. 2020
- 16Činnosti na úseku požiarnej ochrany v rozsahu servis, oprava, kontrola, plnenie hasiacich prístrojov, požiarnych/požiarnotechnických zariadeníod 3. 10. 2020
- 17Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 3. 10. 2020
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53244630
- RÚZ ID
- 1938333
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 3. 10. 2020Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat258 236 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Mimoriadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 4. 1. 2021Registrácia platcu DPHSK2121337900
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna