GRAPES ONE s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 220 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 95/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (493 tis. €), je zisková.
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
- EBITDA marža90,9 %
- ROA (návratnosť aktív)26,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)30,6 %
- Zadlženosť13 %
- Kapitálová primeranosť87,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 71.63netIncome: 352 770revenue: 492 500prevNetIncome: 102 668
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 87.29equity: 1 152 536assets: 1 320 331
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 12.71equity: 1 152 536assets: 1 320 331
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 48.97revenueYoY: 219.70validHistoryYears: 5.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 90.87netMargin: 71.63ebitda: 447 534revenue: 492 500
Altman Z''-Score13.70Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.72 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.83 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.94 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 7.21 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 26.72 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 26.72 % vs. predchádzajúce 12.24 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 12.71 % vs. predchádzajúce 4.62 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.37× vs. predchádzajúce 0.18×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 71.63 % vs. predchádzajúca 66.65 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 87.29 % vs. predchádzajúca 95.38 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +220 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 220 % na 493 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 71.6 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.72 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 90.9 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 87 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 493 tis. € | 154 tis. € | +219,7 % |
| EBITDA | 448 tis. € | 130 tis. € | +244,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 403 tis. € | 117 tis. € | +244,1 % |
| Čistý zisk | 353 tis. € | 103 tis. € | +243,6 % |
| Aktíva | 1,3 mil. € | 838 tis. € | +57,5 % |
| Vlastné imanie | 1,2 mil. € | 800 tis. € | +44,1 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 9. 10. 2020
- Sídlo
- Lermontovova 911/3, 81105, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- Štatutárny orgán
- 1 1 osoba (po prihlásení)
- 9. 10. 2020Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie87.3%
- Cudzie zdroje12.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 493 tis. € | 1,3 mil. € | 1,2 mil. € | 448 tis. € | 353 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 154 tis. € | 838 tis. € | 800 tis. € | 130 tis. € | 103 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 375 tis. € | 749 tis. € | 697 tis. € | 366 tis. € | 289 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 458 tis. € | 479 tis. € | 408 tis. € | 403 tis. € | 318 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 100 tis. € | 105 tis. € | 90 tis. € | 100 tis. € | 85 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 1 osobou a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti9. 10. 2020
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla9. 10. 2020 → 4. 3. 2025
Trenčianska 62, Bratislava - mestská časť Ružinov
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
Predmet podnikania
- 1Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 9. 10. 2020
- 2Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 9. 10. 2020
- 3Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 9. 10. 2020
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 9. 10. 2020
- 5Verejné obstarávanieod 9. 10. 2020
- 6Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 9. 10. 2020
- 7Prenájom hnuteľných vecíod 9. 10. 2020
- 8Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 9. 10. 2020
- 9Administratívne službyod 9. 10. 2020
- 10Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 9. 10. 2020
- 11Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 9. 10. 2020
- 12Kuriérske službyod 9. 10. 2020
- 13Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 9. 10. 2020
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53251903
- RÚZ ID
- 1939542
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 9. 10. 2020Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat492 500 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 1. 2. 2021Registrácia platcu DPHSK2121344291
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 9. 10. 2020Zmena sídlaTrenčianska 62, Bratislava - mestská časť Ružinov