TRAIN SERVICE consulting s. r. o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 147 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 57/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (229 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
- EBITDA marža12,3 %
- ROA (návratnosť aktív)5,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)43,2 %
- Zadlženosť87 %
- Kapitálová primeranosť13,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 10.88netIncome: 24 900revenue: 228 911prevNetIncome: 7 851
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 13.21equity: 57 679assets: 436 633
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 86.79equity: 57 679assets: 436 633
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 5.09revenueYoY: 146.98validHistoryYears: 5.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 12.26netMargin: 10.88ebitda: 28 069revenue: 228 911
Altman Z''-Score0.32Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.26 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.47 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.37 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.16 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 5.70 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 5.70 % vs. predchádzajúce 1.86 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 86.79 % vs. predchádzajúce 92.25 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.52× vs. predchádzajúce 0.22×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 10.88 % vs. predchádzajúca 8.47 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 13.21 % vs. predchádzajúca 7.75 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 147 % na 229 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 10.9 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 13 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 229 tis. € | 93 tis. € | +147,0 % |
| EBITDA | 28 tis. € | 10 tis. € | +194,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 25 tis. € | 9 tis. € | +194,9 % |
| Čistý zisk | 25 tis. € | 8 tis. € | +217,2 % |
| Aktíva | 437 tis. € | 423 tis. € | +3,2 % |
| Vlastné imanie | 58 tis. € | 33 tis. € | +76,0 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 25. 11. 2020
- Sídlo
- Čajakova 18, 81105, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 25. 11. 2020Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie13.2%
- Cudzie zdroje86.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 229 tis. € | 437 tis. € | 58 tis. € | 28 tis. € | 25 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 93 tis. € | 423 tis. € | 33 tis. € | 10 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 122 tis. € | 405 tis. € | 5 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 106 tis. € | 62 tis. € | 3 tis. € | -79 tis. € | -81 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 188 tis. € | 285 tis. € | -6 tis. € | 3 tis. € | 538 € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 10 tis. € | -7 tis. € | -17 tis. € | -17 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti25. 11. 2020
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
Predmet podnikania
- 1sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb a výrobyod 25. 11. 2020
- 2kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 25. 11. 2020
- 3činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 25. 11. 2020
- 4administratívne službyod 25. 11. 2020
- 5prenájom hnuteľných vecíod 25. 11. 2020
- 6prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 25. 11. 2020
- 7vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 25. 11. 2020
- 8organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 25. 11. 2020
- 9reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 25. 11. 2020
- 10výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 25. 11. 2020
- 11prevádzkovanie cestovnej agentúryod 25. 11. 2020
- 12ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 25. 11. 2020
- 13ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 25. 11. 2020
- 14poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 25. 11. 2020
- 15čistiace a upratovacie službyod 25. 11. 2020
- 16správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 25. 11. 2020
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53408004
- RÚZ ID
- 1945436
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 25. 11. 2020Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat228 911 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 18. 2. 2022Registrácia platcu DPHSK2121370416
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna