OVERD Slovakia s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 17 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 47/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (104 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 27. 2. 2021
- Sídlo
- Námestie SNP 23, 81101, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža7,9 %
- ROA (návratnosť aktív)11,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)404,9 %
- Zadlženosť97 %
- Kapitálová primeranosť2,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 6.05netIncome: 6 321revenue: 104 492prevNetIncome: -10 252
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 2.92equity: 1 561assets: 53 373
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 97.08equity: 1 561assets: 53 373
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 33.84revenueYoY: 16.58validHistoryYears: 4.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 7.87netMargin: 6.05ebitda: 8 222revenue: 104 492
Altman Z''-Score0.92Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.06 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.05 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.88 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.03 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 11.84 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 11.84 % vs. predchádzajúce -19.46 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 97.08 % vs. predchádzajúce 109.04 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.96× vs. predchádzajúce 1.70×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 6.05 % vs. predchádzajúca -11.44 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 2.92 % vs. predchádzajúca -9.04 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE 405 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (1561 €) — nereprezentatívne.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 17 % na 104 tis. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 6.0 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 3 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Pozitívne
ROA 11.8 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 104 tis. € | 90 tis. € | +16,6 % |
| EBITDA | 8 tis. € | -2 tis. € | +493,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 7 tis. € | -2 tis. € | +493,6 % |
| Čistý zisk | 6 tis. € | -10 tis. € | +161,7 % |
| Aktíva | 53 tis. € | 53 tis. € | +1,3 % |
| Vlastné imanie | 2 tis. € | -5 tis. € | +132,8 % |
- 27. 2. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie2.9%
- Cudzie zdroje97.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 104 tis. € | 53 tis. € | 2 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 90 tis. € | 53 tis. € | -5 tis. € | -2 tis. € | -10 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 111 tis. € | 52 tis. € | 492 € | 13 tis. € | 492 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 44 tis. € | 9 tis. € | 8 tis. € | 3 tis. € | 3 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti27. 2. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena27. 2. 2021 → 21. 4. 2021
Arpan s. r. o.
- Zmena sídla27. 2. 2021 → 21. 4. 2021
Tallerova 4, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 22. 4. 2021
- 2Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 22. 4. 2021
- 3Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 27. 2. 2021
- 4Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 27. 2. 2021
- 5Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 27. 2. 2021
- 6Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 27. 2. 2021
- 7Čistiace a upratovacie službyod 27. 2. 2021
- 8Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 27. 2. 2021
- 9Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 27. 2. 2021
- 10Administratívne službyod 27. 2. 2021
- 11Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 27. 2. 2021
- 12Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 27. 2. 2021
- 13Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 27. 2. 2021
- 14Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 27. 2. 2021
- 15Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 27. 2. 2021
- 16Poľnohospodárstvo a lesníctvo včítane predaja nespracovaných poľnohospodárskych a lesných výrobkov za účelom spracovania alebo ďalšieho predajaod 27. 2. 2021
- 17Montáž, rekonštrukcia, údržba nevyhradených technických zariadeníod 27. 2. 2021
- 18Inštalácia elektrických rozvodov a zariadení na bezpečné napätieod 27. 2. 2021
- 19Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 27. 2. 2021
- 20Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 27. 2. 2021
- 21Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 27. 2. 2021
- 22Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 27. 2. 2021
- 23Vedenie účtovníctvaod 27. 2. 2021
- 24Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 27. 2. 2021
- 25Dizajnérske činnostiod 27. 2. 2021
- 26Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 27. 2. 2021
- 27Prenájom hnuteľných vecíod 27. 2. 2021
- 28Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 27. 2. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53594371
- RÚZ ID
- 1974388
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 27. 2. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat111 172 EUR · rok 2022
- 3. 11. 2022Registrácia platcu DPHSK2121425185
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 27. 2. 2021Zmena obchodného mena→ Arpan s. r. o.
- 27. 2. 2021Zmena sídlaTallerova 4, Bratislava - mestská časť Staré Mesto