Výcvikové zariadenia pre vodičov, s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +3.7 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 72/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (1,5 mil. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 23. 4. 2021
- Sídlo
- Vajanského nábrežie 5, 81102, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža34,9 %
- ROA (návratnosť aktív)0,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)0,1 %
- Zadlženosť47 %
- Kapitálová primeranosť52,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.804netIncome: 11 970revenue: 1 489 407prevNetIncome: 216 284
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 52.80equity: 13 164 102assets: 24 932 839
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 47.20equity: 13 164 102assets: 24 932 839
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 3.67validHistoryYears: 2.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 34.92netMargin: 0.804ebitda: 520 161revenue: 1 489 407
Altman Z''-Score2.36Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.04 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.03 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.12 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.17 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.05 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.05 % vs. predchádzajúce 0.87 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 47.20 % vs. predchádzajúce 95.78 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.06× vs. predchádzajúce 0.06×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.80 % vs. predchádzajúca 15.05 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 52.80 % vs. predchádzajúca 4.22 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (4 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Info
Čistá marža len 0.8 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
EBITDA marža 34.9 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 53 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,5 mil. € | 1,4 mil. € | +3,7 % |
| EBITDA | 520 tis. € | 685 tis. € | −24,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 468 tis. € | 617 tis. € | −24,1 % |
| Čistý zisk | 12 tis. € | 216 tis. € | −94,5 % |
| Aktíva | 24,9 mil. € | 24,9 mil. € | +0,2 % |
| Vlastné imanie | 13,2 mil. € | 1,0 mil. € | +12× |
- 23. 4. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie52.8%
- Cudzie zdroje47.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 1,5 mil. € | 24,9 mil. € | 13,2 mil. € | 520 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,4 mil. € | 24,9 mil. € | 1,0 mil. € | 685 tis. € | 216 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | 0 € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | 0 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti23. 4. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena23. 4. 2021 → 23. 1. 2023
Comanche s. r. o.
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Podnikanie v poľnohospodárskej výrobe vrátane predaja nespracovaných poľnohospodárskych výrobkov za účelom spracovania alebo ďalšieho predajaod 24. 1. 2023
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 24. 1. 2023
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb v rozsahu cestnej dopravyod 24. 1. 2023
- 4Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 24. 1. 2023
- 5Vykonávanie odťahovej službyod 24. 1. 2023
- 6Poskytovanie služby vedenia cudzieho motorového vozidlaod 24. 1. 2023
- 7Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 24. 1. 2023
- 8Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 24. 1. 2023
- 9Prevádzkovanie športových zariadeníod 24. 1. 2023
- 10Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 24. 1. 2023
- 11Výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 24. 1. 2023
- 12Maloobchod a veľkoobchod s motorovými vozidlamiod 24. 1. 2023
- 13reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 23. 4. 2021
- 14prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 23. 4. 2021
- 15vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 23. 4. 2021
- 16počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 23. 4. 2021
- 17prenájom hnuteľných vecíod 23. 4. 2021
- 18finančný lízingod 23. 4. 2021
- 19organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 23. 4. 2021
- 20výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 23. 4. 2021
- 21kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 23. 4. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53640241
- RÚZ ID
- 1981767
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 23. 4. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat1 489 407 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 1. 2. 2023Registrácia platcu DPHSK2121475697
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 23. 4. 2021Zmena obchodného mena→ Comanche s. r. o.