Aquario finančné družstvo
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +5.5 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 26/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (294 tis. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- 205
- Dátum vzniku
- 7. 5. 2021
- Sídlo
- Jesenského 6, 81102, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža-41,5 %
- ROA (návratnosť aktív)-4,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-12,6 %
- Zadlženosť66 %
- Kapitálová primeranosť34,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť4 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -45.73netIncome: -134 512revenue: 294 134prevNetIncome: -181 931
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 34.49equity: 1 065 209assets: 3 088 049
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 65.51equity: 1 065 209assets: 3 088 049
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -39.35revenueYoY: 5.48validHistoryYears: 4.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -41.48netMargin: -45.73ebitda: -121 995revenue: 294 134
Altman Z''-Score2.13Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.68 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.12 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.23 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.55 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -4.36 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -4.36 % vs. predchádzajúce -5.71 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 65.51 % vs. predchádzajúce 62.31 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.10× vs. predchádzajúce 0.09×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -45.73 % vs. predchádzajúca -65.24 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 34.49 % vs. predchádzajúca 37.69 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 5 % na 294 tis. € — stabilný organický rast.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -45.7 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Info
Kapitálová primeranosť 34 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 294 tis. € | 279 tis. € | +5,5 % |
| EBITDA | -122 tis. € | -176 tis. € | +30,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -110 tis. € | -158 tis. € | +30,7 % |
| Čistý zisk | -135 tis. € | -182 tis. € | +26,1 % |
| Aktíva | 3,1 mil. € | 3,2 mil. € | −3,0 % |
| Vlastné imanie | 1,1 mil. € | 1,2 mil. € | −11,2 % |
- 7. 5. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie34.5%
- Cudzie zdroje65.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 294 tis. € | 3,1 mil. € | 1,1 mil. € | -122 tis. € | -135 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 279 tis. € | 3,2 mil. € | 1,2 mil. € | -176 tis. € | -182 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1,5 mil. € | 3,5 mil. € | 1,4 mil. € | 1,0 mil. € | 811 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 1,3 mil. € | 2,8 mil. € | 570 tis. € | 732 tis. € | 569 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 1 osobou a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti7. 5. 2021
205
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 7. 5. 2021
- 2Prípravné práce k realizácii stavbyod 7. 5. 2021
- 3Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 7. 5. 2021
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb a výrobyod 7. 5. 2021
- 5Kúpa tovaru na účely jeho predania konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živností (veľkoobchod)od 7. 5. 2021
- 6Sťahovacie službyod 7. 5. 2021
- 7Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 7. 5. 2021
- 8Prevádzkovanie úschovníod 7. 5. 2021
- 9Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 7. 5. 2021
- 10Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 7. 5. 2021
- 11Poskytovanie osobných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 7. 5. 2021
- 12Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 7. 5. 2021
- 13Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 7. 5. 2021
- 14Finančný lízingod 7. 5. 2021
- 15Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 7. 5. 2021
- 16Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 7. 5. 2021
- 17Faktoring a forfaitingod 7. 5. 2021
- 18Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 7. 5. 2021
- 19Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 7. 5. 2021
- 20Správa trhoviska, tržnice a príležitostného trhuod 7. 5. 2021
- 21Vedenie účtovníctvaod 7. 5. 2021
- 22Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 7. 5. 2021
- 23Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 7. 5. 2021
- 24Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 7. 5. 2021
- 25Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 7. 5. 2021
- 26Dizajnérske činnostiod 7. 5. 2021
- 27Fotografické službyod 7. 5. 2021
- 28Prenájom hnuteľných vecíod 7. 5. 2021
- 29Informačná činnosťod 7. 5. 2021
- 30Čistiace a upratovacie službyod 7. 5. 2021
- 31Administratívne službyod 7. 5. 2021
- 32Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 7. 5. 2021
- 33Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 7. 5. 2021
- 34Správa registratúrnych záznamov bez trvalej dokumentárnej hodnotyod 7. 5. 2021
- 35Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 7. 5. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53695356
- RÚZ ID
- 1989290
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 7. 5. 2021Založenie spoločnosti205
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat1 510 752 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 24. 9. 2021Registrácia platcu DPHSK2121491757