NextGen labs, s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 15 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 47/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (109 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 11. 5. 2021
- Sídlo
- Dunajská 8, 81108, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža10,0 %
- ROA (návratnosť aktív)20,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)2897,8 %
- Zadlženosť99 %
- Kapitálová primeranosť0,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 6.03netIncome: 6 578revenue: 109 017prevNetIncome: 3 870
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 0.700equity: 227.00assets: 32 427
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 99.30equity: 227.00assets: 32 427
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 215.52revenueYoY: -14.67validHistoryYears: 5.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 10.01netMargin: 6.03ebitda: 10 911revenue: 109 017
Altman Z''-Score-1.15Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.01 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -3.09 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.92 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.01 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 20.29 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 20.29 % vs. predchádzajúce 11.27 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 99.30 % vs. predchádzajúce 194.17 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.36× vs. predchádzajúce 3.72×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 6.03 % vs. predchádzajúca 3.03 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 0.70 % vs. predchádzajúca -94.17 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE 2898 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (227 €) — nereprezentatívne.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 15 % na 109 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 6.0 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 1 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Pozitívne
ROA 20.3 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 109 tis. € | 128 tis. € | −14,7 % |
| EBITDA | 11 tis. € | 8 tis. € | +38,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 10 tis. € | 7 tis. € | +38,4 % |
| Čistý zisk | 7 tis. € | 4 tis. € | +70,0 % |
| Aktíva | 32 tis. € | 34 tis. € | −5,6 % |
| Vlastné imanie | 227 € | -32 tis. € | +100,7 % |
- 11. 5. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie0.7%
- Cudzie zdroje99.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 109 tis. € | 32 tis. € | 227 € | 11 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 128 tis. € | 34 tis. € | -32 tis. € | 8 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 87 tis. € | 36 tis. € | -36 tis. € | -4 tis. € | -7 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 17 tis. € | 20 tis. € | -30 tis. € | -14 tis. € | -14 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 1 tis. € | 30 tis. € | -15 tis. € | -20 tis. € | -20 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti11. 5. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 11. 5. 2021
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, výroby a služiebod 11. 5. 2021
- 3Reklamné a marketingové službyod 11. 5. 2021
- 4Prieskum trhu a verejnej mienkyod 11. 5. 2021
- 5Administratívne službyod 11. 5. 2021
- 6Prenájom hnuteľných vecíod 11. 5. 2021
- 7Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 11. 5. 2021
- 8Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 11. 5. 2021
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/53767713
- RÚZ ID
- 1991717
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 11. 5. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat127 763 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 1. 7. 2021Registrácia platcu DPHSK2121487643