Ultra Premium Brands Slovakia s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 13 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 85/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (2,5 mil. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 29. 9. 2021
- Sídlo
- Fialkové údolie 1934/15, 81101, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža7,0 %
- ROA (návratnosť aktív)12,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)14,5 %
- Zadlženosť17 %
- Kapitálová primeranosť82,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 5.30netIncome: 132 607revenue: 2 503 025prevNetIncome: 138 295
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 82.78equity: 917 362assets: 1 108 186
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 17.22equity: 917 362assets: 1 108 186
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 22.05revenueYoY: 12.79validHistoryYears: 4.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 6.97netMargin: 5.30ebitda: 174 459revenue: 2 503 025
Altman Z''-Score11.81Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.63 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 4.23 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.90 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 5.05 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 11.97 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 11.97 % vs. predchádzajúce 16.55 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 17.22 % vs. predchádzajúce 6.77 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.26× vs. predchádzajúce 2.66×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 5.30 % vs. predchádzajúca 6.23 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 82.78 % vs. predchádzajúca 93.23 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 13 % na 2.5 mil. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 5.3 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 83 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 12.0 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2,5 mil. € | 2,2 mil. € | +12,8 % |
| EBITDA | 174 tis. € | 152 tis. € | +14,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 157 tis. € | 137 tis. € | +14,5 % |
| Čistý zisk | 133 tis. € | 138 tis. € | −4,1 % |
| Aktíva | 1,1 mil. € | 836 tis. € | +32,6 % |
| Vlastné imanie | 917 tis. € | 779 tis. € | +17,8 % |
- 29. 9. 2021Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie82.8%
- Cudzie zdroje17.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 2,5 mil. € | 1,1 mil. € | 917 tis. € | 174 tis. € | 133 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 2,2 mil. € | 836 tis. € | 779 tis. € | 152 tis. € | 138 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 3,9 mil. € | 1,0 mil. € | 645 tis. € | 847 tis. € | 639 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1,4 mil. € | 727 tis. € | 534 tis. € | 674 tis. € | 530 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 5 tis. € | 4 tis. € | -1 tis. € | -1 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla19. 11. 2021 → 17. 10. 2022
Ružinovská 40, Bratislava - mestská časť Ružinov
- Založenie spoločnosti29. 9. 2021
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena29. 9. 2021 → 18. 11. 2021
HABALL s.r.o.
- Zmena sídla29. 9. 2021 → 18. 11. 2021
Nám. Ľ. Štúra 5925/17, Banská Bystrica
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54112893
- RÚZ ID
- 2024722
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 29. 9. 2021Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat3 910 295 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 19. 11. 2021Zmena sídlaRužinovská 40, Bratislava - mestská časť Ružinov
- 3. 11. 2021Registrácia platcu DPHSK2121570539
- 29. 9. 2021Zmena obchodného mena→ HABALL s.r.o.
- 29. 9. 2021Zmena sídlaNám. Ľ. Štúra 5925/17, Banská Bystrica