BALANCE RESIDENCE s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 711 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 33/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje malé tržby (49 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 1. 2022
- Sídlo
- Tallerova 4, 81102, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža4,8 %
- ROA (návratnosť aktív)0,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)40,3 %
- Zadlženosť100 %
- Kapitálová primeranosť0,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.03netIncome: 989.00revenue: 48 683prevNetIncome: 1 545
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 0.155equity: 2 452assets: 1 579 624
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 99.84equity: 2 452assets: 1 579 624
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 223.57revenueYoY: 711.38validHistoryYears: 3.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.76netMargin: 2.03ebitda: 2 318revenue: 48 683
Altman Z''-Score-0.20Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.00 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.21 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.01 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.00 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.06 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.06 % vs. predchádzajúce 0.10 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 99.84 % vs. predchádzajúce 99.91 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.03× vs. predchádzajúce 0.00×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.03 % vs. predchádzajúca 25.75 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 0.16 % vs. predchádzajúca 0.09 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 48683 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Tržby +711 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 711 % na 49 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 0 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Info
Firma je v počiatočnej fáze rastu (predchádzajúce tržby 6000 €). Trend bude reprezentatívny po ďalšom roku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 49 tis. € | 6 tis. € | +711,4 % |
| EBITDA | 2 tis. € | 2 tis. € | +17,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 2 tis. € | 2 tis. € | +17,8 % |
| Čistý zisk | 989 € | 2 tis. € | −36,0 % |
| Aktíva | 1,6 mil. € | 1,6 mil. € | −1,9 % |
| Vlastné imanie | 2 tis. € | 1 tis. € | +67,7 % |
- 1. 1. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie0.2%
- Cudzie zdroje99.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 49 tis. € | 1,6 mil. € | 2 tis. € | 2 tis. € | 989 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 6 tis. € | 1,6 mil. € | 1 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 5 tis. € | 1,4 mil. € | -102 tis. € | -3 tis. € | -107 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti1. 1. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54298300
- RÚZ ID
- 2037703
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 1. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat48 683 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 25. 4. 2022Registrácia platcu DPHSK2121627134