KMB systems s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 278 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 18/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (458 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 27. 1. 2022
- Sídlo
- Tallerova 4, 81102, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža-1,5 %
- ROA (návratnosť aktív)-10,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť128 %
- Kapitálová primeranosť-28,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť4 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -1.56netIncome: -7 128revenue: 457 984prevNetIncome: -16 213
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -28.08equity: -18 341assets: 65 326
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 128.08equity: -18 341assets: 65 326
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 278.02validHistoryYears: 2.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -1.54netMargin: -1.56ebitda: -7 072revenue: 457 984
Altman Z''-Score-2.57Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.55 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -1.16 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.62 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.23 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -10.91 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -10.91 % vs. predchádzajúce -99.36 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 128.08 % vs. predchádzajúce 168.72 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 7.01× vs. predchádzajúce 7.42×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -1.56 % vs. predchádzajúca -13.38 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -28.08 % vs. predchádzajúca -68.72 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +278 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 278 % na 458 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -1.6 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 300 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2023 | 2022 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 458 tis. € | 121 tis. € | +278,0 % |
| EBITDA | -7 tis. € | -16 tis. € | +57,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -6 tis. € | -15 tis. € | +57,1 % |
| Čistý zisk | -7 tis. € | -16 tis. € | +56,0 % |
| Aktíva | 65 tis. € | 16 tis. € | +300,3 % |
| Vlastné imanie | -18 tis. € | -11 tis. € | −63,6 % |
- 27. 1. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2023Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 84 tis. €
- Aktíva spolu
- 65 tis. €
- Vlastné imanie
- −18 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023aktuálny | Riadna | 458 tis. € | 65 tis. € | -18 tis. € | -7 tis. € | -7 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 121 tis. € | 16 tis. € | -11 tis. € | -16 tis. € | -16 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti27. 1. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena27. 1. 2022 → 22. 4. 2022
Adventure s.r.o.
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2023aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prípravné práce k realizácii stavbyod 23. 4. 2022
- 2Výroba obuvi a komponentov obuvi s výnimkou ortopedickej obuviod 23. 4. 2022
- 3Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 23. 4. 2022
- 4Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 23. 4. 2022
- 5Výroba celulózy, papiera, lepenky a výrobkov z týchto materiálovod 23. 4. 2022
- 6Výroba koksu a rafinovaných produktovod 23. 4. 2022
- 7Výroba chemikálií, chemických vlákien, plastov, kaučuku a prípravkov z týchto materiálovod 23. 4. 2022
- 8Výroba priemyselných hnojív a dusíkatých zlúčenín, pesticídov a agrochemických produktovod 23. 4. 2022
- 9Výroba výrobkov z gumy a výrobkov z plastovod 23. 4. 2022
- 10Výroba skla, výrobkov zo skla a ich úpravaod 23. 4. 2022
- 11Keramická výrobaod 23. 4. 2022
- 12Výroba nekovových minerálnych výrobkov a výrobkov z betónu, sadry a cementuod 23. 4. 2022
- 13Výroba brúsnych výrobkov, asfaltu a výrobkov z asfaltuod 23. 4. 2022
- 14Výroba a hutnícke spracovanie kovovod 23. 4. 2022
- 15Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 23. 4. 2022
- 16Výroba počítačových, elektronických a optických výrobkovod 23. 4. 2022
- 17Výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastokod 23. 4. 2022
- 18Vývoj, výroba zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolíod 23. 4. 2022
- 19Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 23. 4. 2022
- 20Výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 23. 4. 2022
- 21Výroba bižutérie a suvenírovod 23. 4. 2022
- 22Výroba hudobných nástrojovod 23. 4. 2022
- 23Výroba hračiek a hierod 23. 4. 2022
- 24Výroba sviečok a tieniacej technikyod 23. 4. 2022
- 25Výroba metiel, kief a maliarskeho náradiaod 23. 4. 2022
- 26Výroba zdravotníckych pomôcokod 23. 4. 2022
- 27Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 23. 4. 2022
- 28Výroba potravinárskych výrobkovod 23. 4. 2022
- 29Výroba kŕmnych zmesíod 23. 4. 2022
- 30Výroba nápojovod 23. 4. 2022
- 31Textilná výrobaod 23. 4. 2022
- 32Odevná výrobaod 23. 4. 2022
- 33Spracovanie kožeod 23. 4. 2022
- 34Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 27. 1. 2022
- 35Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 27. 1. 2022
- 36Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 27. 1. 2022
- 37Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 27. 1. 2022
- 38Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 27. 1. 2022
- 39Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 27. 1. 2022
- 40Čistiace a upratovacie službyod 27. 1. 2022
- 41Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 27. 1. 2022
- 42Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 27. 1. 2022
- 43Administratívne službyod 27. 1. 2022
- 44Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 27. 1. 2022
- 45Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 27. 1. 2022
- 46Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 27. 1. 2022
- 47Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 27. 1. 2022
- 48Poľnohospodárstvo a lesníctvo včítane predaja nespracovaných poľnohospodárskych a lesných výrobkov za účelom spracovania alebo ďalšieho predajaod 27. 1. 2022
- 49Montáž, rekonštrukcia, údržba nevyhradených technických zariadeníod 27. 1. 2022
- 50Inštalácia elektrických rozvodov a zariadení na bezpečné napätieod 27. 1. 2022
- 51Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 27. 1. 2022
- 52Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 27. 1. 2022
- 53Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 27. 1. 2022
- 54Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 27. 1. 2022
- 55Vedenie účtovníctvaod 27. 1. 2022
- 56Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 27. 1. 2022
- 57Dizajnérske činnostiod 27. 1. 2022
- 58Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 27. 1. 2022
- 59Prenájom hnuteľných vecíod 27. 1. 2022
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54348226
- RÚZ ID
- 2048900
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 27. 1. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat457 984 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 20. 6. 2022Registrácia platcu DPHSK2121646681
- 27. 1. 2022Zmena obchodného mena→ Adventure s.r.o.