Riseday Tech, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 52 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 85/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (1,0 mil. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 12. 2. 2022
- Sídlo
- Žižkova 26, 81102, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža23,2 %
- ROA (návratnosť aktív)35,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)93,4 %
- Zadlženosť62 %
- Kapitálová primeranosť38,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 11.23netIncome: 116 838revenue: 1 040 288prevNetIncome: 46 137
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 38.00equity: 125 088assets: 329 184
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 62.00equity: 125 088assets: 329 184
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 136.88revenueYoY: 52.47validHistoryYears: 3.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 23.22netMargin: 11.23ebitda: 241 560revenue: 1 040 288
Altman Z''-Score7.31Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.75 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.73 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 4.19 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.64 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 35.49 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 35.49 % vs. predchádzajúce 37.10 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 62.00 % vs. predchádzajúce 56.41 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.16× vs. predchádzajúce 5.49×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 11.23 % vs. predchádzajúca 6.76 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 38.00 % vs. predchádzajúca 43.59 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 52 % na 1.0 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 11.2 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
EBITDA marža 23.2 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Info
Kapitálová primeranosť 38 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,0 mil. € | 682 tis. € | +52,5 % |
| EBITDA | 242 tis. € | 115 tis. € | +110,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 217 tis. € | 103 tis. € | +110,7 % |
| Čistý zisk | 117 tis. € | 46 tis. € | +153,2 % |
| Aktíva | 329 tis. € | 124 tis. € | +164,7 % |
| Vlastné imanie | 125 tis. € | 54 tis. € | +130,7 % |
- 12. 2. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie38.0%
- Cudzie zdroje62.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 1,0 mil. € | 329 tis. € | 125 tis. € | 242 tis. € | 117 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 682 tis. € | 124 tis. € | 54 tis. € | 115 tis. € | 46 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 185 tis. € | 39 tis. € | 19 tis. € | 36 tis. € | 11 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti12. 2. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla12. 2. 2022 → 23. 6. 2025
Jaskový rad 115, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
- 1Stavba lodí a člnovod 8. 4. 2026
- 2Diagnostika a servis strojových zariadení v rozsahu voľných živnostíod 8. 4. 2026
- 3Technické poradenstvo v oblasti strojárstvaod 8. 4. 2026
- 4Montáž, oprava a údržba technologických zariadení v rozsahu voľných živnostíod 8. 4. 2026
- 5Údržba a opravy lodí, člnov a priamych technických častí (strojovne, nástavby, nádrže) v rozsahu voľných živnostíod 8. 4. 2026
- 6Výroba výrobkov z gumy a plastovod 24. 6. 2025
- 7Úschova a požičiavanie hnuteľných vecíod 24. 6. 2025
- 8Čistiace a upratovacie službyod 24. 6. 2025
- 9Výroba ostatných nekovových minerálnych výrobkovod 24. 6. 2025
- 10Výroba a hutnícke spracovanie kovov, výroba a opracovanie jednoduchých kovových výrobkovod 24. 6. 2025
- 11Výroba počítačových, elektronických, optických výrobkov a elektrických zariadení a súčiastokod 24. 6. 2025
- 12Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 24. 6. 2025
- 13Výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 24. 6. 2025
- 14Skladové, pomocné a prepravné služby v dopraveod 24. 6. 2025
- 15Prípravné práce k realizácii stavbyod 24. 6. 2025
- 16Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 24. 6. 2025
- 17Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 24. 6. 2025
- 18Inžinierske činnosti, technické testovanie a analýzyod 24. 6. 2025
- 19Poskytovanie služieb osobného charakteruod 24. 6. 2025
- 20Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 24. 6. 2025
- 21Služby v oblasti administratívnej správy a služby organizačno-hospodárskej povahyod 24. 6. 2025
- 22Reklamné, marketingové, fotografické a informačné služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 24. 6. 2025
- 23Pohostinská činnosť a výroba hotových jedál určených na priamu spotrebu mimo prevádzkových priestorovod 13. 7. 2023
- 24Kuriérske službyod 22. 9. 2022
- 25Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 22. 9. 2022
- 26Oprava lodných motorov v rozsahu voľnej živnostiod 21. 6. 2022
- 27Inštalácia a opravy chladiarenských zariadeníod 14. 5. 2022
- 28Oprava a údržba potrieb pre domácnosť, športových potrieb a výrobkov jemnej mechanikyod 12. 2. 2022
- 29Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 12. 2. 2022
- 30Výroba dielov na lode a plávajúce zariadeniaod 12. 2. 2022
- 31Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 12. 2. 2022
- 32Výroba zdvíhacích a manipulačných zariadeníod 12. 2. 2022
- 33Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 12. 2. 2022
- 34Prenájom hnuteľných vecíod 12. 2. 2022
- 35Výroba výrobkov pre všeobecné účelyod 12. 2. 2022
- 36Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi ( maloobchod ) alebo iným prevádzkovateľom živnosti ( veľkoobchod )od 12. 2. 2022
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54381029
- RÚZ ID
- 2050476
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 12. 2. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat1 040 288 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 1. 4. 2022Registrácia platcu DPHSK2121659221
- 12. 2. 2022Zmena sídlaJaskový rad 115, Bratislava - mestská časť Nové Mesto