Sea Freight International, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 35 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 73/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (425 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 26. 2. 2022
- Sídlo
- Paulínyho 8, 81102, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža16,8 %
- ROA (návratnosť aktív)22,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)64,6 %
- Zadlženosť65 %
- Kapitálová primeranosť34,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 11.46netIncome: 48 653revenue: 424 642prevNetIncome: 9 934
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 34.65equity: 75 265assets: 217 245
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 65.35equity: 75 265assets: 217 245
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 97.68revenueYoY: 34.72validHistoryYears: 3.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 16.76netMargin: 11.46ebitda: 71 164revenue: 424 642
Altman Z''-Score4.16Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.68 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.05 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.87 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.56 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 22.40 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 22.40 % vs. predchádzajúce 6.22 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 65.35 % vs. predchádzajúce 83.34 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.95× vs. predchádzajúce 1.97×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 11.46 % vs. predchádzajúca 3.15 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 34.65 % vs. predchádzajúca 16.66 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 35 % na 425 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 11.5 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Info
Kapitálová primeranosť 35 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 22.4 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 425 tis. € | 315 tis. € | +34,7 % |
| EBITDA | 71 tis. € | 29 tis. € | +144,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 64 tis. € | 26 tis. € | +144,2 % |
| Čistý zisk | 49 tis. € | 10 tis. € | +389,8 % |
| Aktíva | 217 tis. € | 160 tis. € | +36,0 % |
| Vlastné imanie | 75 tis. € | 27 tis. € | +182,8 % |
- 26. 2. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie34.6%
- Cudzie zdroje65.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 425 tis. € | 217 tis. € | 75 tis. € | 71 tis. € | 49 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 315 tis. € | 160 tis. € | 27 tis. € | 29 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 109 tis. € | 83 tis. € | 17 tis. € | 19 tis. € | 12 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti26. 2. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54444616
- RÚZ ID
- 2059104
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 26. 2. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat424 642 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 9. 5. 2022Registrácia platcu DPHSK2121678163