Aller Technologies s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 23 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 82/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (551 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 11. 3. 2022
- Sídlo
- Boženy Němcovej 1057/8, 81104, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža18,0 %
- ROA (návratnosť aktív)13,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)37,6 %
- Zadlženosť63 %
- Kapitálová primeranosť36,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 13.33netIncome: 73 448revenue: 550 873prevNetIncome: 68 926
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 36.93equity: 195 432assets: 529 183
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 63.07equity: 195 432assets: 529 183
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 81.97revenueYoY: 23.22validHistoryYears: 3.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 17.97netMargin: 13.33ebitda: 99 006revenue: 550 873
Altman Z''-Score3.58Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.73 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.17 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.07 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.61 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 13.88 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 13.88 % vs. predchádzajúce 39.31 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 63.07 % vs. predchádzajúce 30.44 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.04× vs. predchádzajúce 2.55×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 13.33 % vs. predchádzajúca 15.42 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 36.93 % vs. predchádzajúca 69.56 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 23 % na 551 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 13.3 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Info
Kapitálová primeranosť 37 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 13.9 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 551 tis. € | 447 tis. € | +23,2 % |
| EBITDA | 99 tis. € | 101 tis. € | −1,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 89 tis. € | 91 tis. € | −1,9 % |
| Čistý zisk | 73 tis. € | 69 tis. € | +6,6 % |
| Aktíva | 529 tis. € | 175 tis. € | +201,8 % |
| Vlastné imanie | 195 tis. € | 122 tis. € | +60,2 % |
- 11. 3. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie36.9%
- Cudzie zdroje63.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 551 tis. € | 529 tis. € | 195 tis. € | 99 tis. € | 73 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 447 tis. € | 175 tis. € | 122 tis. € | 101 tis. € | 69 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 166 tis. € | 102 tis. € | 53 tis. € | 61 tis. € | 48 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti11. 3. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
- 1Vykonávanie hodnotenia rizík, vypracúvanie a aktualizovanie bezpečnostnej správy a havarijného plánu a konzultačná a poradenská činnosť v určených oblastiach na úseku prevencie závažných priemyselných haváriíod 21. 5. 2022
- 2Výroba počítačových, elektronických a optických výrobkovod 21. 5. 2022
- 3Výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastokod 21. 5. 2022
- 4Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 21. 5. 2022
- 5Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 21. 5. 2022
- 6Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 21. 5. 2022
- 7Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 21. 5. 2022
- 8Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 21. 5. 2022
- 9Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 21. 5. 2022
- 10Administratívne službyod 21. 5. 2022
- 11Špecialista na prevenciu závažných priemyselných haváriíod 21. 5. 2022
- 12Prenájom nehnuteľností bez poskytovania iných než základných služieb spojených s prenájmomod 11. 3. 2022
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54505968
- RÚZ ID
- 2055564
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 11. 3. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat550 873 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 25. 10. 2022Registrácia platcu DPHSK2121691473