AWA - Abroad Work Agency s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 526 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 51/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (170 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 19. 5. 2022
- Sídlo
- Grösslingova 4, 81109, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža1,1 %
- ROA (návratnosť aktív)11,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)20,1 %
- Zadlženosť43 %
- Kapitálová primeranosť56,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.828netIncome: 1 412revenue: 170 446prevNetIncome: 598.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 56.93equity: 7 010assets: 12 314
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 43.07equity: 7 010assets: 12 314
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 526.09validHistoryYears: 2.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.15netMargin: 0.828ebitda: 1 960revenue: 170 446
Altman Z''-Score3.95Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.12 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.53 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.91 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.39 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 11.47 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 11.47 % vs. predchádzajúce 3.21 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 43.07 % vs. predchádzajúce 69.94 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 13.84× vs. predchádzajúce 1.46×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.83 % vs. predchádzajúca 2.20 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 56.93 % vs. predchádzajúca 30.06 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 34 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- Tržby +526 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 526 % na 170 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.8 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 57 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 11.5 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2023 | 2022 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 170 tis. € | 27 tis. € | +526,1 % |
| EBITDA | 2 tis. € | 704 € | +178,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 2 tis. € | 634 € | +178,4 % |
| Čistý zisk | 1 tis. € | 598 € | +136,1 % |
| Aktíva | 12 tis. € | 19 tis. € | −33,9 % |
| Vlastné imanie | 7 tis. € | 6 tis. € | +25,2 % |
- 19. 5. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2023Štruktúra financovania
- Vlastné imanie56.9%
- Cudzie zdroje43.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023aktuálny | Riadna | 170 tis. € | 12 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 27 tis. € | 19 tis. € | 6 tis. € | 704 € | 598 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti19. 5. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2023aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54570778
- RÚZ ID
- 2079845
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 19. 5. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat170 446 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna