VAŠE ENERGIE s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 52 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 25/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (956 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 2. 6. 2022
- Sídlo
- Mýtna 42, 81105, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža-26,7 %
- ROA (návratnosť aktív)-64,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť222 %
- Kapitálová primeranosť-122,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť4 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -38.31netIncome: -366 351revenue: 956 332prevNetIncome: -448 582
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -122.04equity: -691 910assets: 566 951
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 222.04equity: -691 910assets: 566 951
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 26.34revenueYoY: -51.51validHistoryYears: 4.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -26.69netMargin: -38.31ebitda: -255 207revenue: 956 332
Altman Z''-Score-10.33Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -2.40 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -4.78 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -2.57 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.58 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -64.62 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -64.62 % vs. predchádzajúce -86.16 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 222.04 % vs. predchádzajúce 162.53 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.69× vs. predchádzajúce 3.79×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -38.31 % vs. predchádzajúca -22.75 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -122.04 % vs. predchádzajúca -62.53 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 52 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -38.3 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 956 tis. € | 2,0 mil. € | −51,5 % |
| EBITDA | -255 tis. € | -374 tis. € | +31,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -230 tis. € | -336 tis. € | +31,7 % |
| Čistý zisk | -366 tis. € | -449 tis. € | +18,3 % |
| Aktíva | 567 tis. € | 521 tis. € | +8,9 % |
| Vlastné imanie | -692 tis. € | -326 tis. € | −112,5 % |
- 2. 6. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 1.3 mil. €
- Aktíva spolu
- 567 tis. €
- Vlastné imanie
- −692 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 956 tis. € | 567 tis. € | -692 tis. € | -255 tis. € | -366 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 2,0 mil. € | 521 tis. € | -326 tis. € | -374 tis. € | -449 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 4,1 mil. € | 1,2 mil. € | 123 tis. € | 170 tis. € | 33 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 474 tis. € | 2,5 mil. € | -41 tis. € | -2 tis. € | -49 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti2. 6. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena2. 6. 2022 → 15. 3. 2024
SunFlow Energy s. r. o.
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
- 1Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrickýchod 4. 7. 2023
- 2Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 10. 3. 2023
- 3Prípravné práce k realizácii stavbyod 10. 3. 2023
- 4Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 10. 3. 2023
- 5Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 2. 6. 2022
- 6Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 2. 6. 2022
- 7Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 2. 6. 2022
- 8Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 2. 6. 2022
- 9Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 2. 6. 2022
- 10Prenájom hnuteľných vecíod 2. 6. 2022
- 11Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 2. 6. 2022
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54598991
- RÚZ ID
- 2076503
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 2. 6. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat4 110 480 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 7. 7. 2022Registrácia platcu DPHSK2121747188
- 2. 6. 2022Zmena obchodného mena→ SunFlow Energy s. r. o.