Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

BIKE HOLDINGS, a.s.

aktívna
Šulekova 4, 81106, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
akciová spoločnosť
Tržby (2024)
Zisk (2024)-6 tis. €
23×vs 2023
Vlastné imanie (2024)237 tis. €
2,3 %vs 2023
Zadlženosť (2024)71 %
0,7 %Vysokávs 2023
ROE (2024)-2.4 %
23×Stratavs 2023

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 49/100

Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.

Súhrn

je dlhodobo stratová.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Základné informácie
Právna forma
akciová spoločnosť
Dátum vzniku
7. 9. 2022
Sídlo
Šulekova 4, 81106, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža
  • ROA (návratnosť aktív)-0,7 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-2,4 %
  • Zadlženosť71 %
  • Kapitálová primeranosť28,6 %

Finančné zdravie

je dlhodobo stratová.
49/ 100Stabilná
Ziskovosť10 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin:
  • netIncome: -5 591
  • revenue:
  • prevNetIncome: 259.00
Kapitál12 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 28.57
  • equity: 236 846
  • assets: 828 946
Zadlženosť7 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 71.43
  • equity: 236 846
  • assets: 828 946
Rast10 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR:
  • revenueYoY:
  • validHistoryYears: 0.000
Efektivita10 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin:
  • netMargin:
  • ebitda: -11 685
  • revenue:
Altman Z''-Score0.86Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.56aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-0.04aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-0.08aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.42presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score0 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -0.67 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -0.67 % vs. predchádzajúce 0.03 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 71.43 % vs. predchádzajúce 70.95 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieChýba obrat aktív alebo predchádzajúce obdobie.
    nedostupné
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Chýba čistá marža alebo predchádzajúce obdobie.
    nedostupné
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 28.57 % vs. predchádzajúca 29.05 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Info

    Kapitálová primeranosť 29 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby
EBITDA-12 tis. €-2 tis. €−586,1 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)-11 tis. €-2 tis. €−586,1 %
Čistý zisk-6 tis. €259 €−23×
Aktíva829 tis. €835 tis. €−0,7 %
Vlastné imanie237 tis. €242 tis. €−2,3 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
4 osobyv štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 7. 9. 2022Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby