MILEA s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 704 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 36/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (445 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 27. 9. 2022
- Sídlo
- Michalská 7, 81101, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža5,7 %
- ROA (návratnosť aktív)3,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)26,3 %
- Zadlženosť85 %
- Kapitálová primeranosť14,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.37netIncome: 6 096revenue: 445 071prevNetIncome: 12 055
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 14.59equity: 23 151assets: 158 676
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 85.41equity: 23 151assets: 158 676
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 703.83validHistoryYears: 2.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 5.74netMargin: 1.37ebitda: 25 558revenue: 445 071
Altman Z''-Score1.76Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.29 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.37 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.92 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.18 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 3.84 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.84 % vs. predchádzajúce 21.76 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 85.41 % vs. predchádzajúce 69.22 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.80× vs. predchádzajúce 1.00×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.37 % vs. predchádzajúca 21.77 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 14.59 % vs. predchádzajúca 30.78 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +704 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 704 % na 445 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.4 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 15 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 704 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2023 | 2022 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 445 tis. € | 55 tis. € | +703,8 % |
| EBITDA | 26 tis. € | 18 tis. € | +44,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 23 tis. € | 16 tis. € | +44,8 % |
| Čistý zisk | 6 tis. € | 12 tis. € | −49,4 % |
| Aktíva | 159 tis. € | 55 tis. € | +186,4 % |
| Vlastné imanie | 23 tis. € | 17 tis. € | +35,7 % |
- 27. 9. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2023Štruktúra financovania
- Vlastné imanie14.6%
- Cudzie zdroje85.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023aktuálny | Riadna | 445 tis. € | 159 tis. € | 23 tis. € | 26 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 55 tis. € | 55 tis. € | 17 tis. € | 18 tis. € | 12 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti27. 9. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2023aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
- 1pohostinská činnosť a výroba hotových jedál určených na priamu spotrebu mimo prevádzkových priestorovod 9. 5. 2026
- 2Prevádzkovanie výdajne stravyod 27. 9. 2022
- 3Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 27. 9. 2022
- 4Administratívne službyod 27. 9. 2022
- 5Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 27. 9. 2022
- 6Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 27. 9. 2022
- 7Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 27. 9. 2022
- 8Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 27. 9. 2022
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54865069
- RÚZ ID
- 2095668
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 27. 9. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat445 071 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 15. 10. 2022Registrácia platcu DPHSK2121816026