KNEZ GROUP s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 82 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 55/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje malé tržby (50 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 25. 2. 2023
- Sídlo
- Sasinkova 21, 81108, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža9,9 %
- ROA (návratnosť aktív)6,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)13,7 %
- Zadlženosť55 %
- Kapitálová primeranosť44,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 5.13netIncome: 2 578revenue: 50 274prevNetIncome: 16 309
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 44.87equity: 18 838assets: 41 986
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 55.13equity: 18 838assets: 41 986
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: -81.88validHistoryYears: 2.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 9.90netMargin: 5.13ebitda: 4 977revenue: 50 274
Altman Z''-Score3.84Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.88 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.42 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.68 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.85 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 6.14 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 6.14 % vs. predchádzajúce 37.77 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 55.13 % vs. predchádzajúce 51.94 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.20× vs. predchádzajúce 6.43×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 5.13 % vs. predchádzajúca 5.88 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 44.87 % vs. predchádzajúca 48.06 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 82 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 5.1 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Info
Kapitálová primeranosť 45 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 50 tis. € | 278 tis. € | −81,9 % |
| EBITDA | 5 tis. € | 21 tis. € | −76,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 4 tis. € | 19 tis. € | −76,5 % |
| Čistý zisk | 3 tis. € | 16 tis. € | −84,2 % |
| Aktíva | 42 tis. € | 43 tis. € | −2,8 % |
| Vlastné imanie | 19 tis. € | 21 tis. € | −9,2 % |
- 25. 2. 2023Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie44.9%
- Cudzie zdroje55.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 50 tis. € | 42 tis. € | 19 tis. € | 5 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 278 tis. € | 43 tis. € | 21 tis. € | 21 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | — | 5 tis. € | 4 tis. € | -550 € | -555 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti25. 2. 2023
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla25. 2. 2023 → 25. 6. 2024
Žltá 3958/7, Bratislava - mestská časť Petržalka
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
Predmet podnikania
- 1Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 25. 2. 2023
- 2Prípravné práce k realizácii stavbyod 25. 2. 2023
- 3Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 25. 2. 2023
- 4Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 25. 2. 2023
- 5Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 25. 2. 2023
- 6Čistiace a upratovacie službyod 25. 2. 2023
- 7Prenájom hnuteľných vecíod 25. 2. 2023
- 8Administratívne službyod 25. 2. 2023
- 9Sťahovacie službyod 25. 2. 2023
- 10Kuriérske službyod 25. 2. 2023
- 11Služby požičovníod 25. 2. 2023
- 12Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 25. 2. 2023
- 13Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 25. 2. 2023
- 14Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 25. 2. 2023
- 15Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 25. 2. 2023
- 16Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 25. 2. 2023
- 17Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 25. 2. 2023
- 18Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 25. 2. 2023
- 19Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 25. 2. 2023
- 20Vedenie účtovníctvaod 25. 2. 2023
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/55258441
- RÚZ ID
- 2150473
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 25. 2. 2023Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat277 509 EUR · rok 2024
- 1. 9. 2024Registrácia platcu DPHSK2121929678
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 25. 2. 2023Zmena sídlaŽltá 3958/7, Bratislava - mestská časť Petržalka