Lantia, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 100 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Krátka história
Firma vznikla pred 3 rokmi — história výkazov je zatiaľ krátka.
Firma dosahuje malé tržby (75 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 15. 7. 2023
- Sídlo
- Tichá 40a, 81102, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža56,3 %
- ROA (návratnosť aktív)56,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)67,9 %
- Zadlženosť17 %
- Kapitálová primeranosť83,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 44.21netIncome: 33 013revenue: 74 673prevNetIncome: 15 601
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 83.03equity: 48 614assets: 58 548
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 16.97equity: 48 614assets: 58 548
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 100.05validHistoryYears: 2.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 56.32netMargin: 44.21ebitda: 42 058revenue: 74 673
Altman Z''-Score13.58Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.63 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.71 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 4.10 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 5.14 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 56.39 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 56.39 % vs. predchádzajúce 74.22 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 16.97 % vs. predchádzajúce 25.78 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.28× vs. predchádzajúce 1.78×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 44.21 % vs. predchádzajúca 41.79 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 83.03 % vs. predchádzajúca 74.22 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 100 % na 75 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 44.2 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.44 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 56.3 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 83 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 75 tis. € | 37 tis. € | +100,0 % |
| EBITDA | 42 tis. € | 18 tis. € | +127,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 38 tis. € | 17 tis. € | +127,4 % |
| Čistý zisk | 33 tis. € | 16 tis. € | +111,6 % |
| Aktíva | 59 tis. € | 21 tis. € | +178,5 % |
| Vlastné imanie | 49 tis. € | 16 tis. € | +211,6 % |
- 15. 7. 2023Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie83.0%
- Cudzie zdroje17.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 75 tis. € | 59 tis. € | 49 tis. € | 42 tis. € | 33 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 37 tis. € | 21 tis. € | 16 tis. € | 18 tis. € | 16 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti15. 7. 2023
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/55558640
- RÚZ ID
- 2234527
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 15. 7. 2023Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat74 673 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna