DC design&consultancy s. r. o.
aktívnaStabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Krátka história
Firma vznikla pred 1 rokmi — história výkazov je zatiaľ krátka.
Skóre 60/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (303 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 5. 2025
- Sídlo
- Mostová 185/2, 81102, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža1,8 %
- ROA (návratnosť aktív)0,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)0,3 %
- Zadlženosť5 %
- Kapitálová primeranosť94,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.04netIncome: 3 152revenue: 302 616prevNetIncome: —
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 94.69equity: 928 578assets: 980 648
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 5.31equity: 928 578assets: 980 648
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: —validHistoryYears: 1.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.82netMargin: 1.04ebitda: 5 508revenue: 302 616
Altman Z''-Score22.16Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.86 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.54 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.03 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 18.72 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.32 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieChýba ROA alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Zadlženosť klesáChýba zadlženosť alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Obrat aktív rastieChýba obrat aktív alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Chýba čistá marža alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Kapitálová primeranosť rastieChýba kapitálová primeranosť alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Bez medziročného porovnania — skóre vychádza len z aktuálneho obdobia.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) — bez dostatočnej histórie použitý fallback 0.5 × Equity Ratio.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby za 2025: 303 tis. €. Bez medziročného porovnania (chýbajú dáta za predchádzajúci rok).
- Info
Čistá marža len 1.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 95 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 |
|---|---|
| Tržby | 303 tis. € |
| EBITDA | 6 tis. € |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 5 tis. € |
| Čistý zisk | 3 tis. € |
| Aktíva | 981 tis. € |
| Vlastné imanie | 929 tis. € |
- 1. 5. 2025Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie94.7%
- Cudzie zdroje5.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 303 tis. € | 981 tis. € | 929 tis. € | 6 tis. € | 3 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti1. 5. 2025
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
Predmet podnikania
- 1Výkon činnosti autorizovaného stavebného inžiniera v kategórii: Komplexné architektonické a inžinierske služby a súvisiace technické poradenstvo podľa zákona SNR č. 138/1992 Zb. o autorizovaných architektoch a autorizovaných stavebných inžinieroch v znení neskoršich predpisov v rozsahu podľa § 5 ods. 1: vykonávanie komplexných služieb a súvisiaceho technického poradenstva s výnimkou architektonických služiebod 30. 9. 2025
- 2Výkon činnosti autorizovaného stavebného inžiniera v kategórii: Komplexné architektonické a inžinierske služby a súvisiace technické poradenstvo podľa zákona SNR č. 138/1992 Zb. o autorizovaných architektoch a autorizovaných stavebných inžinieroch v znení neskoršich predpisov v rozsahu podľa § 5 ods. 2: a) vykonávanie prípravnej predprojektovej činnosti, najmä na vypracúvanie stavebných zámerov verejných prác, investičných zámerov, štúdií, územnoplánovacích prieskumov a rozborov, komplexných výhľadových inžinierskych dokumentácií a variantných štúdiíod 30. 9. 2025
- 3b) vykonávanie komplexnej projektovej činnosti projektantom ako vyhradenej činnosti vo výstavbe podľa Stavebného zákona,4a) najmä na vypracovanie projektovej dokumentácie stavieb4e) a ich zmien, dokumentácie skutočného zhotovenia stavby, záverečného stanoviska o súlade zhotovenej stavby s overeným projektom stavby, projektovej dokumentácie obnovy národných kultúrnych pamiatok, stavieb v pamiatkovej rezervácii a stavieb, nachádzajúcich sa na území, zapísanom do Zoznamu svetového kultúrneho dedičstva v rozsahu svojho oprávneniaod 30. 9. 2025
- 4c) spracovanie príslušnej časti územnoplánovacích podkladov a územnoplánovacej dokumentácie podľa osobitného predpisuod 30. 9. 2025
- 5d) vykonávanie projektového manažmentu a činnosti generálneho projektanta, najmä na riadenie projektu a koordináciu projektantov častí projektovej dokumentácie a iných špecialistov potrebných na jej vypracovanie a kompletizáciuod 30. 9. 2025
- 6e) poskytovanie služby dohľadu projektanta nad zhotovovaním stavby podľa schválenej projektovej dokumentácie podľa Stavebného zákona,4c) dohľadu inžiniera podľa Stavebného zákona a osobitného predpisu,4d) ak je autorom diela (autorský dohľad) nad súladom projektových podkladov stavby a zhotovovania stavby alebo zmeny stavby s architektonickým návrhom a na vykonávanie stavebného dozoruod 30. 9. 2025
- 7f) vyhotovovanie podkladov a projektovej dokumentácie na hodnotenie vplyvu stavby na životné prostredie, grafické spracovanie a modelovanie architektonického diela a jeho vybavenia, jeho vyjadrenie v projektových podkladoch dodávaných v rámci poskytovaných služieb, vrátane ich elektronického vyjadrenia a zaznamenania, a na vykonávanie osobnostných a majetkových práv k dieluod 30. 9. 2025
- 8g) vyhotovovanie stavebných prieskumov, diagnostických stavebných meraní, odborných posudkov, odhadov a dobrozdaní.od 30. 9. 2025
- 9Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 1. 5. 2025
- 10Vedenie účtovníctvaod 1. 5. 2025
- 11Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 1. 5. 2025
- 12Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 1. 5. 2025
- 13Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 1. 5. 2025
- 14Reklamné, marketingové, fotografické a informačné služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 1. 5. 2025
- 15Prenájom, úschova a požičiavanie hnuteľných vecíod 1. 5. 2025
- 16Poskytovanie služieb osobného charakteruod 1. 5. 2025
- 17Vypracovanie dokumentácie a projektu jednoduchých stavieb, drobných stavieb a zmien týchto stavieb: stavebná časťod 1. 5. 2025
- 18Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 1. 5. 2025
- 19Vykonávanie hodnotenia rizík, vypracúvanie a aktualizovanie bezpečnostnej správy a havarijného plánu a konzultačná a poradenská činnosť v určených oblastiach na úseku prevencie závažných priemyselných haváriíod 1. 5. 2025
- 20Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 1. 5. 2025
- 21Finančný lízingod 1. 5. 2025
- 22Faktoring a forfaitingod 1. 5. 2025
- 23Výkon činnosti stavbyvedúceho: pozemné stavbyod 1. 5. 2025
- 24Výkon činnosti stavebného dozoru: pozemné stavbyod 1. 5. 2025
- 25Skladové, pomocné a prepravné služby v dopraveod 1. 5. 2025
- 26Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 1. 5. 2025
- 27Prípravné práce k realizácii stavbyod 1. 5. 2025
- 28Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 1. 5. 2025
- 29Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 1. 5. 2025
- 30Inžinierske činnosti, technické testovanie a analýzyod 1. 5. 2025
- 31Čistiace a upratovacie službyod 1. 5. 2025
- 32Služby v oblasti administratívnej správy a služby organizačno- hospodárskej povahyod 1. 5. 2025
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/56873522
- RÚZ ID
- 2430112
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 5. 2025Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat302 616 EUR · rok 2025
- 25. 7. 2025Registrácia platcu DPHSK2122510643